eposta yazdır zoom+ zoom-

Türk Amerikan ilişkilerinde yeni kriz! Tansiyonu yükseltecek açıklama

Türk Amerikan ilişkilerinde yeni kriz! Tansiyonu yükseltecek açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Neuert'tan, terör örgütü FETÖ üyesi olarak mahkûm edilen Serkan Gölge'yle ilgili Türkiye ve ABD arasında arasında tansiyonu yükseltecek bir açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-02-2018 12:27 - Güncelleme: 09-02-2018 12:27

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Neuert, ABD-Türkiye ilişkilerinde son dönemde yaşayan gerilimlere bir yenisini daha ekledi. Nauert, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "ABD, Amerikan vatandaşı Serkan Gölge'nin, güvenilir deliller olmaksızın terör örgütüne üyelikten 8 Şubat tarihinden mahkûm edilmesinden derin kaygın duymaktadır" ifadesini kullandı.

ABD'nin terör örgütü FETÖ üyesi olarak mahkûm edilen Serkan Gölge hakkında iki ülke arasındaki tansiyonu yükseltmesi beklenen bir açıklama geldi.

DERİN KAYGI DUYUYORUZ: ABD Dışişleri Bakanı Sözcüsü Heather Nauert, ABD'nin Amerikan vatandaşı Serkan Gölge'nin 8 Şubat tarihinde mahkum edilmesinden derin kaygı duyduğunu söylerken, "Bu davayı ve OHAL altında yargı süreci devam eden diğer Amerikan vatandaşlarına ilişkin, yargı bağımsızlığı, kişinin adil yargılanma hakkı da dahil olmak üzere Türk anayasasıyla teminat altına alınmış haklarla ilgili ciddi kaygılara yol açan diğer davaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz. Türkiye'ye seyahat eden ya da Türkiye'de yaşayan Amerikan vatandaşlarının güvenliği, bizim için bir endişe kaynağı olmayı sürdürmektedir" ifadesini kullandı.

AĞUSTOS 2016'DA TUTUKLANMIŞTI

Ağustos 2016'da Amerika'dan Hatay'a yakınların yanına gelen Serkan Gölge, "FETÖ'nün kripto elemanı olduğu, Türkiye'de cemaatin okullarında okuduğu ve daha sonra Amerika'da cemaatle olduğu ve ABD'ye ajanlık yaptığı" şeklinde gelen ihbar üzerine gözaltına alınıp tutuklanmıştı. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türk Amerikan ilişkilerinde yeni kriz! Tansiyonu yükseltecek açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 09 Şubat 2018 14:58 bunlardan her şeyden endişe duyuyorlar her konuda kaygılılar. bu kadar vesvese ile nasıl yaşıyorlar anlamadım. alayı kanser olması lazım.

    CEVAP YAZ 2 21

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro