eposta yazdır zoom+ zoom-

Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu

Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu

İspanya Halk Partisi Milletvekili José María Chiquillo, İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu öncesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. İkilinin görüşmesi İspanyol basınında geniş yer buldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-08-2018 14:14 - Güncelleme: 18-08-2018 14:14

20-23 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu hazırlıkları sürerken, UNESCO İpek Yolu Programının Uluslararası Ağı başkanı José María Chiquillo, Antalya’da önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon ile yakın arkadaş olan Chiquillo, Büyükelçi Önhon’un Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile de arkadaş olduğunu öğrenince bu görüşmeyi ayarlaması ricasında bulundu.

İkili samimi bir ortamda görüştü

Antalya’ya gelişinde Başkan Türel ile bir araya gelen Chiquillo,  samimi bir ortamda geçen görüşmede UNESCO’nun çalışmalarını yoğunlaştırdığı kültürler arasındaki işbirliği, çok kültürlülük, ortak miras, farklı kültürler arasındaki uyum, kültürel alışveriş gibi konuların geçmişte olduğu gibi gelecekte de yürütebileceğine inandığını dile getirerek bunun da en kolay turizm vasıtasıyla olabileceğini ifade etti.

Chiquillo, Başkan Türel’den destek istedi

Birleşmiş Milletler Turizm Organizasyonu’nun (UNWTO)yeni turizm koridorları, yeni güzergahlar açılması noktasında çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Chiquillo, Valencia’da 15 yüzyılda Venedikli tacirler tarafından Orta Asya ve Türkiye’den getirilen ipeğin bölgede önemli bir endüstri kaynağı haline geldiğine dikkat çekerek, Başkan Türel’den Valencia’nın 2020 forumuna dahil edilmesi yönünde desek istedi.

İspanya basınında yer aldı

Başkan Türel de bu konuda elinden gelen çabayı göstereceğini belirtti. Türel ve Chiquillo arasında geçen bu görüşme İspanya’da yayınlanan gazete ve internet sitelerinde de yer buldu. Görüşme İspanya medyasında da geniş yer buldu.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro