eposta yazdır zoom+ zoom-

TSK'dan son dakika açıklama PKK ateş açtı!

TSK'dan son dakika açıklama PKK ateş açtı!

TSK'dan yapılan son dakika açıklamada Hakkari Dağlıca'da PKK'lıların ateş açması üzerine çatışma çıktığı belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-03-2015 16:57 - Güncelleme: 29-10-2015 09:16

TSK'dan yapılan son dakika açıklamaya göre Hakkari Dağlıca'da PKK'lılar askere ateş açtı, asker de karşılık verdi.

TSK aylar sonra dün ilk kez Mardin'de PKK'ya karşı operasyon yapmıştı. PKK'ya yakın çevreler ise, bu operasyonu 'ateşkes ihlali' olarak değerlendirmişti.

Silahların bırakılmasının konuşulduğu şu günlerde, Hakkari'de asker ve PKK arasında çatışma çıkması üzerine gözler Güneydoğu'ya çevrildi. Herkes 'ateşkes bitti mi' sorusunu sormaya başladı.

TSK'dan yapılan son dakika açıklama şöyle:

Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 13.25’te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adet havan atışı yapılmıştır.

Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.

Ayrıca, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 14.40’ta Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiyle silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan terörist ateşlerine, bölgede bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TSK'dan son dakika açıklama PKK ateş açtı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR51 YORUM
  • k.k.k 26 Mart 2015 08:59 Sen Güneydoğu'da sanırım Hindistan taraflarında bir yerlerdesin. Bi yerlerinden uydurma bu yazıları. Daha geçen ay Diyarbakır'a gittim,gayet misafirperverler,hiçbir şekilde bölünme kaygısı duymadım. İstedikleri en önemli şey Apo'nun çıkarılması ve siyasete atılması. Bu olursa o zaman çok yol katedilir diye düşünüyorum. Ama o zaman da şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak mı,bu ülke neyin mücadelesini verdi 40 yıldır? Elin bebek katilini dışarı mı salacak bu devlet? Yani yukarısı bıyık,aşağısı sakal gibi bir durum var ortada. Bugün Güneydoğu'da Kürdistan kurulsa İstanbul'daki kürtler herşeylerini bırakıp oraya geçerler mi sanıyorsun? Milleti galeyana getirip yanlış bilgi verme. Barıştan yana olmayan kürtler değil,sensin...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro