eposta yazdır zoom+ zoom-

TSK'dan PKK'ya ağır darbe

TSK'dan PKK'ya ağır darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatında, PKK'nın Kuzey Irak'taki barınak ve silah depoları vuruldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 09:09 - Güncelleme: 19-09-2017 09:09

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarına yönelik hava harekatında, terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, barınak, silah ve mühimmat depoları imha edildi.

HAVA HAREKATI DÜZENLENDİ

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarına hava harekatı düzenlendi.

DEPOLAR İMHA EDİLDİ

Harekatta, bölgede terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Görevini başarıyla tamamlayan jetler, emniyetle üslerine döndü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TSK'dan PKK'ya ağır darbe haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mehmet uğuz 19 Eylül 2017 10:17 2011 seçimleri yaklaşıyordu sanırım, Diyarbakır kırsalı, askerler (er) arazi taraması(!) yapıyor günlerce yorgun ve bitkin düşüyor. Başlarındaki komutan erleri açık arazide dinlendiriyor. Otlar kuru ve yüksek, hain PKK askerlerimizi orada şehir ediyor, çatışmada yangın çıkıyor erler tanınmaz halde. Komutan yara bile almıyor. FETO ve PKK dayanışması sonucu seçimi baltalamak amacı ile hiç acımadan FETO hainleri kınalı kuzuları heba ediyor. Hainler temizlendikçe çarklar çalışıyor, TSK nın manevra kabiliyeti artıyor. Hep deriz ya niye müdahale etmiyoruz, Suriye ye giremiyoruz diye. Bu kadar hainin olduğu bir ülkede nasıl operasyon yapacaksın. Hatta o zamanlar barakadandı karakollar, 100-200 PKK lı eşşek ve katırlarla sınırı ağır silahlarla geçer, karakolda 20-30 askeri şehit eder, çatışma saatlerce sürer, bir uçak bir helikopter bölgeye gün ağarınca anca giderdi. HAİNLER TAMAMEN TEMİZLENMEDİKÇE BİZE HUZUR YOK. Ohal sürsün, taki tek hain temizlene kadar.

    CEVAP YAZ 2 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro