eposta yazdır zoom+ zoom-

TSK'dan intikal için İdlip'te keşif

TSK'dan intikal için İdlip'te keşif

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib çatışmasızlık bölgesindeki ateşkesi gözlem amacıyla keşif faaliyetlerini sürdürüyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2017 20:49 - Güncelleme: 12-10-2017 00:35

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin İdlib çatışmasızlık bölgesindeki ateşkesin takibi için kurulacak gözlem noktalarını oluşturmak amacıyla keşif faaliyetlerine devam ediyor.

İdlib'den alınan bilgiye göre, Suriye'deki ateşkesin garantörü ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan TSK, İdlib'deki keşif çalışmalarını sürdürüyor.

TSK, İdlib gerginliği azaltma/ çatışmasızlık bölgesinde gözlem noktaları kurmak için keşif faaliyetinin 8 Ekim'de başladığını duyurmuştu.

Garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan TSK unsurları, Kazakistan'ın başkenti Astana'da varılan anlaşma çerçevesinde konuşlanmasını bekleniyor.

Türkiye İdlib'in iç bölgelerinde, Rus güçleri ise dışında gözlem noktaları kuracak.

Türk askeri unsurlarının intikali ile rejim ve muhalifler arasındaki ateşkesin etkinliğinin artırılması, çatışmaların sona erdirilmesi, insani yardımların ulaştırılması, yerlerinden edilenlerin evlerine dönüşü için uygun şartların sağlanması ve krizin barışçıl çözümü için uygun koşulların oluşturulmasına destek sağlamak hedefleniyor.

İdlib'deki askeri hareketlilik sürüyor: Peş peşe sıralandılar!İdlib'deki askeri hareketlilik sürüyor: Peş peşe sıralandılar!İdlib'deki askeri hareketlilik sürüyor: Peş peşe sıralandılar!İdlib'deki askeri hareketlilik sürüyor: Peş peşe sıralandılar!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TSK'dan intikal için İdlip'te keşif haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • HATAYLI 11 Ekim 2017 22:16 Uyyyyyyy!.. Keşif! Ne keşfettiler?... Barışçıl çözüm için Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a neler sorulacak?...

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro