eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump'tan PKK için skandal açıklama

Trump'tan PKK için skandal açıklama

ABD Başkanı Trump, Rakka'nın DEAŞ'tan temizlenmesiyle ilgili terör örgütü PKK/PYD'yi tebrik ederken "Güçlerimiz bütün şehri DEAŞ'tan temizledi" ifadesini kullandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-10-2017 23:17 - Güncelleme: 22-10-2017 00:17

ABD Başkanı  Donald Trump, SDG (PKK/PYD) ve  Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerinin  Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldığını belirtti.

Trump, yazılı açıklamasında,  Rakka'nın DEAŞ'tan temizlendiğini bildirdi.

SDG ismini kullanan terör örgütü PKK/PYD'ye de atıfta bulunduğu açıklamasında Trump, "SDG (PKK/PYD) ve  Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerimiz, terör grubunun (DEAŞ) başkenti olarak ilan ettiği  Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldı. Ortak çalışma sonucunda güçlerimiz bütün şehri DEAŞ'tan temizledi." ifadesine yer verdi.

"YAKINDA YENİ BİR EVREYE GEÇECEĞİZ"

Rakka'nın geri alınmasının DEAŞ'a karşı mücadelede "kritik bir dönüm noktası" olduğunu vurgulayan Trump, şunları kaydetti:

"Yakında yeni bir evreye geçerek  Suriye'deki tansiyonu düşürmek için yerel güçleri destekleyeceğiz ve kalıcı barışın sağlanması için şartları genişleterek terör güçlerinin geri dönerek ortak güvenliği tehdit etmesine son vereceğiz. Şiddetin son bulması için müttefiklerimizle diplomatik süreçleri destekleyerek mültecilerin evlerine geri dönmesini sağlayacağız ve  Suriye halkının dehşetine son verecek siyasi geçiş sürecini sağlayacağız."

Trump, Başkanlık seçim kampanyalarında  ABD halkına DEAŞ'ı "bitireceğini" vadettiğini hatırlatarak göreve geldikten sonra ilk yaptığı işin bu örgütle mücadele etmek olduğunu belirtti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump'tan PKK için skandal açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • Misafir 22 Ekim 2017 23:32 ı love Donald trump so much

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro