eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump'ı zora sokacak istihbarat raporu

Trump'ı zora sokacak istihbarat raporu

ABD'de süren Rusya soruşturmasında Senato İstihbarat Komitesi raporunu açıkladı. Komisyon Başkan Yardımcısı Senatör Mark Warner, Rusya'nın Putin'in talimatıyla ABD'deki seçimlere müdahale ettiğini ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 23:43 - Güncelleme: 17-05-2018 00:25

ABD'de Senato İstihbarat Komitesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Donald Trump'ın seçimleri kazanması için müdahalede bulunduğunu duyurdu. Soruşturmayı yürüten komisyonun Başkan Yardımcısı Demokrat Virginia Senatörü Mark Warner "Putin'in talimatıyla Donald Trump'a yardım etmek ve Hillary Clinton'a zarar vermek için yapılmıştı" değerlendirmesinde bulundu.

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi, Rusya soruşturmasıyla ilgili kararını, yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Komite Başkanı Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Senatörü Richard Burr, "Hiç şüphe yok ki Rusya, 2016 seçimlerine müdahale edebilmek için benzeri görülmemiş bir çaba içine girmiştir. ABD İstihbarat Topluluğu'nun bu yöndeki kanaatine karşı çıkmak için hiçbir nedenimiz yok." açıklamasını yaptı.

Komite Başkan Yardımcısı Demokrat Virginia Senatörü Mark Warner da "Rusya'nın çabası kapsamlı ve sofistikeydi; doğrudan Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla Donald Trump'a yardım etmek ve Hillary Clinton'a zarar vermek için yapılmıştı." değerlendirmesinde bulundu.

Komite Başkanı Burr, komitenin soruşturmayla ilgili son çalışmalarını tamamlayarak nihai raporu ağustos ayında kamuoyuna sunacaklarını da bildirdi.

TEMSİLCİLER MECLİSİ İLE ÇELİŞTİ

Öte yandan. Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato İstihbarat Komitesi'nin Rusya soruşturmasıyla ilgili vardığı kararın, Kongrenin diğer kanadı olan Temsilciler Meclisi'ndeki İstihbarat Komitesi ile çelişmesi dikkat çekti.

ABD'de Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi'nin yürüttüğü Rusya soruşturmasıyla ilgili 27 Nisan tarihli nihai raporda, ABD Başkanı Trump'ın seçim kampanya ekibi ile Rusya arasında herhangi bir gizli iş birliği olduğuna yönelik bir delilin bulunamadığı bildirilmişti.

MUELLER SORUŞTURMALARI SÜRÜYOR

Diğer yandan, Senato Adalet Komitesi'nin yürüttüğü ayrı Rusya soruşturması ise halen devam ediyor. Bununla birlikte ABD Adalet Bakanlığı tarafından geçen yıl soruşturmaya atanan Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in takip ettiği Rusya soruşturması da sürüyor

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump'ı zora sokacak istihbarat raporu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 17 Mayıs 2018 01:25 Rusya şayet Trump'a destek vermişse bu neyin desteği olur, Sovyetleri çökerten siyonistlerse Rusya neden siyonistlere hizmet etsin çünkü yıllardır ve Sovyet çöküşünden sonra siyonist zihniyeti ile karşı karşıya, Trump siyonistlere hizmet ediyor bu her halinden belli yaptıklarından yoksa siyonistlerin içinde kendi aralarında bir ayrılıkmı,rekabet,çatışmamı var bunların kendi içlerinde taraflarımı var yoksa Rusya'da siyonistlere hizmetmi ediyor siyonistlerin bir koluda Rusya'mı hal böyleyse herkes siyonist olmuş ya da işine gelincemi birileri siyonist oluyor, işin içine çıkar girince herkeş her bir şey oluyor desekte Rusya'nın Trump'la birlik olması niye olsun ki

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro