eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump o anlaşmayı dünyaya böyle duyurdu

Trump o anlaşmayı dünyaya böyle duyurdu

ABD ile Meksika ticaret müzakerelerinde anlaşmaya vardı. ABD Başkanı Donald Trump, iki ülke arasındaki anlaşmayı duyurduğu basın toplantısında Meksika Başkanı Nieto’yu telefonla arayarak bir süre görüştü.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 19:12 - Güncelleme: 28-08-2018 00:30

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika ile ticaret müzakerelerinde anlaşmaya varıldığını, adının ise "ABD-Meksika Ticaret Anlaşması" olacağını belirtti. Trump basın açıklaması sırasında Meksika Başkanı Nieto’yu telefonla arayarak bir süre görüştü.

ABD Başkanı Donald Trump Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşmasını’nın (NAFTA) iptaline yönelik girişimleri çerçevesinde Meksika başkanı ile görüştü.

Trump, Beyaz Saray’daki Başkanlık ofisinde gazetecilere açıklama yaptı. NAFTA’nın iptali için bir süredir çalışma yapan Trump Meksika ile bu yönde anlaşma aradıklarını ifade etti.

Trump Meksika ile yapılacak anlaşmanın ardından Kanada ile görüşmelere başlayacaklarını ifade etti.

Donald Trump oval ofisteki toplantı sırasında Meksika Başkanı Enrique Pena Nieto’yu telefonla aradı.

Nieto görüşme sırasında Kanada’nın yeni anlaşma ile ilgili olarak işbirliği yapacağını umduğunu belirtti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump o anlaşmayı dünyaya böyle duyurdu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • bu hainler 28 Ağustos 2018 11:05 merhaba,Amerika meksika anlaşmayı dünya'ya duyurdu.fakat kalleş ! Amerika,Türk ! düşmanlığı bize yapiyor hain.ve gizli planlar ile Suriye'de Teröristler ile berabar iş birliği.ve Teröristlere TIRLAR dolusu, bedava silah Roket felaket.

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro