eposta yazdır zoom+ zoom-

Toplu ulaşımda esnafın uygulaması başlıyor

Toplu ulaşımda esnafın uygulaması başlıyor

Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bu konudaki teklifini Ulaşım Daire Başkanlığı’na sundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-10-2017 15:41 - Güncelleme: 15-10-2017 15:41

Toplu ulaşımda esnafın uygulaması başlıyor 
15 Ekim 2017, Pazar
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin halkın huzurlu ve konforlu bir toplu ulaşımdan istifadesi için akademisyen ve uzmanlardan oluşan Ulaşım Master Planı ekibine yaptırdığı çalışmada, yeni hatlar eklemek ve sefer sayılarını artırmak suretiyle toplu ulaşımda yeni araç ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştı.

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, uzmanların önerisi doğrultusunda 12 metrelik 100 adet, 8.5 metrelik 50 adet, 5.5 metrelik 50 adet olmak üzere 200 araç satın alma işlemini başlatmıştı. Ancak Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalyalıları huzurlu ve konforlu taşımak için yeni araç ihtiyacı olmadığını, mevcut araçlarla da Antalyalılara hizmet verilebileceğini iddia etmişti.

Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, esnafın sesine kulak vererek, her türlü güzergah planlaması, sefer sıklıklarının düzenlenmesi gibi uygulamaları Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan gelen teklife göre aynen uygulayacağını açıklamıştı.

Başkan Türel, bu uygulamadan Antalyalıların memnun olacağını ümit ettiğini söylemiş, Oda Başkanı Yasin Arslan da Türel’e esnafın sesine kulak verdiği için teşekkür etmişti.

Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bu konudaki teklifini Ulaşım Daire Başkanlığı’na sundu. Antalya toplu ulaşımındaki sorunları çözmek üzere ulaşım esnafının teklif ettiği plan bugün (16 EKİM PAZARTESİ) aynen uygulamaya geçiyor. Artık güzergahlar ve sefer sıklıkları, ulaşım esnafının belirlediği şekilde gerçekleşecek. Ulaşım esnafının tecrübesiyle toplu ulaşımla ilgili şikayetlere çözüm üretmesi bekleniyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro