Timsahlar ve SAT- SAS timleri Afrin'de

SAS ve SAT komandoları Afin'de Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alacak. SAT komandoları arasında Deniz Kuvvetleri’nin gözdesi ‘Timsahlar’ olarak adlandırılan grup da Zeytin Dalı’nda terörist avlayacak.

Timsahlar ve SAT- SAS timleri Afrin'de

Doğu-Güneydoğu’daki hendek operasyonlarında önemli başarılara imza atan Polis Özel Harekât (PÖH) birliklerinden sonra, Bab ve Cerablus’ta yazdığı destanlarla hafızalara kazınan SAT-SAS komandoları da Afrin’de görev alacak. SAT komandoları arasında Deniz Kuvvetleri’nin gözdesi ‘Timsahlar’ olarak adlandırılan grup da Zeytin Dalı’nda terörist avlayacak.

Timsahlar ve SAT- SAS timleri Afrin'de

Terör örgütünün özellikle yerleşim yerleri ve yollara tuzakladığı patlayıcıları tespit ve imha konusunda uzman olan SAS timleri, her türlü şartta özel operasyon yapabilme yeteneğine sahip. SAT timlerinin ise en riskli noktalarda özel kuvvetler mangalarıyla birlikte bölgede nokta operasyonlar gerçekleştireceği belirtiliyor.

Timsahlar ve SAT- SAS timleri Afrin'de

Su altı savunma (SAS), su altı taarruz (SAT) birlikleri donanmada yer alan en iyi eğitimi görmüş, yetenekli ve dirençli astsubay öğrencilerinden seçile birlikler TSK'nın kritik operasyonlarda başarıyla görev aldılar.

Timsahlar ve SAT- SAS timleri Afrin'de

SAS’lar su altındaki tehlikelere karşı genelde donanmaya ait araçların güzergahındaki mayın ve benzeri patlayıcı maddelerin imha edilmesinde, deniz çıkarma araçlarının kıyıya güvenle ulaşmasında, plajların ve sığ suların temizliğinde(balistik) görev yapan son derece önemli birimler.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro