eposta yazdır zoom+ zoom-

TEOG yerine gelecek sistem üç seçenekli çalışma

TEOG yerine gelecek sistem üç seçenekli çalışma

Başbakan Binali Yıldırım, TEOG yerine gelecek yeni lise giriş sisteminin 1 ay içinde açıklanacağını söyledi. Yıldırım, TEOG yerine gelecek sisteme ilişkin üç seçeneğin masada olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-09-2017 12:41 - Güncelleme: 25-09-2017 12:41

Başbakan Binali Yıldırım, NTV-Habertürk-AHaber-CNN Türk ortak yayınında yeni lise giriş sistemine ilişkin sorulara yanıt verdi.

Yıldırım şunları söyledi:

"TEOG konusu başından beri yanlış anlaşılıyor. TEOG bir sistem değil, bir sistem değişikliği yok. TEOG, 2013'ten beri bir yarışa döndü. TEOG kalkınca öğrenciler büyük bir bayram havasında. Benim torunum 6. sınıfta dede teşekkür ederim diyor. Öğrenci psikolojisi bu. Hiçbir öğrenci sınavı sevmez. Sınav olmadan da gelişme olmaz, öğrenme olmaz. TEOG'un yerine Milli Eğitim Bakanlığı 3 çözüm üretiyor. Biri 8. sınıf bitti, oradan sonraki 4 lise. Biri her lisenin kendi sınavını yapması. İkinci yöntem ortaokul sertifikasyon sistemi, üçüncü yöntem ortaokul bazlı yerleştirme. Öğrencilerin yüzde 50'li adrese dayalı kayıt sistemi, bir kısmı da ortaokul mezuniyet ortalaması olabilir. Bir de bazı okullar kendi sınavını yapar. Ama o sınav mutlaka bakanlığın gözetiminde olması lazım. Bunların hangisinin en isabetli olduğu konusu Bakanlar Kurulu'nda değerlendirilecek, uzmanlar gerekli sunumları yapacak. Bir ay içinde olur. Bunun mükemmeli yok. Subjektif kararları ortadan kaldıracak, öğrenciyi de canından bezdirmeyecek bir sistem getirmek. FETÖ ne yaptı, önce soruları çaldı. Sonra soruları hazırlayan komisyonları elde etti. Sonra bir tane dışarıdan adam giremedi. Yeni çözüm bu yıl geçerli olacak. 8. sınıfta olanlar yeni uygulamayla liseye geçiş yapacak."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TEOG yerine gelecek sistem üç seçenekli çalışma haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 26 Eylül 2017 18:29 Neden geleceğimizle oynuyorsunuz ? Teogu kaldırdım demeden önce neyi getireceğinize karar vermeliydiniz. Her şeye yaptığınız gibi bunu da berbat ettiniz. Türkiye yi batırmaya mı yoksa kalkındırmaya mı çalışıyorsunuz bu yaptıklarınız batırmaya çalışıyomuşsunuz izlenimi veriyor.

    CEVAP YAZ 4 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro