eposta yazdır zoom+ zoom-

Temizlikçi olurum dedi AK Parti'den liste başı oldu

Temizlikçi olurum dedi AK Parti'den liste başı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Gel sen benim kapımda temizlikçi ol’ dese, gider temizlikçilik yaparım" diyen AK Parti Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Yağcı, belediye başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-05-2018 15:21 - Güncelleme: 22-05-2018 15:21

14 yıldır Bilecik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Selim Yağcı, ‘Erdoğan'ın kapısında temizlikçi olurum' açıklamasıyla gündeme gelmişti. AK Parti Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Mart ayında Bilecik Belediyesi Encümen toplantısında konuşan Yağcı, “Siyasetin diğer noktaları ve Milletvekilliği tabii ki düşünülür. Bundan sonra eğer partimin yetkili organları uygun görürse büyük mutluluk yaşarız ama havalara uçmayız. Çünkü bunu sürecin devamı olarak görürüz. Ama olmazsa da küsmeyiz. Çünkü biz bu davanın adamıyız. Erdoğan “Gel Selim benim kapımda temizlikçi ol” derse, temizlikçilik yaparım. Ben takım oyuncusuyum. Liderim neyi emrederse, onu yapmaya hazırım” demişti.

KIZI SON SIRADAN ATANMIŞTI: Yağcı'nın kızı da geçtiğimiz ay 10. sırada olduğu listede rakiplerini eleyerek, öğretim görevlisi seçilmesiyle gündeme gelmişti. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin açtığı öğretim görevlisi sınavına 10 kişi müracaat etmişti.

ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE KABUL EDİLMİŞTİ: Başkanın kızı Ecem Gezer, ALES puan sıralamasına göre en sonda yer almasına rağmen, herkesi geçip, öğretim üyeliğine kabul edilmişti. Yazılı sınavda Yağcı’nın kızından yüksek puan alan Sema Ünver’e, sözlü de 45 sınav puanı verilerek kadro almasının önü kapanmış ve Gezer ilk sıraya yükselmişti.

AK Partili aday 'topçu tepeden indi' deyip siyaseti bıraktı

AK Parti milletvekili adayları 2018 AKP aday listesi

AK Parti'de liste dışı kalan bakanlar kimler? İşte liste...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Temizlikçi olurum dedi AK Parti'den liste başı oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR29 YORUM
  • 0101 23 Mayıs 2018 13:00 soyadına uygun bir davranış

    CEVAP YAZ 0 13

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro