YAZARLAR

Hadi ÖZIŞIK

Hadi ÖZIŞIK

hadi.ozisik@internethaber.com @hadiozisik rss Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2016 23:39 - Güncelleme: 13 Ocak 2016 00:31

Tayyip Erdoğan niye konuşuyor?

Ciğersizin biri Sultanahmet'i kana bulamış. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı toplantı halindeki Büyükelçilere bilgi veriyor. 

- (...) Suriye asıllı... 

Kemal Kılıçdaroğlu isyan ediyor... 

"Niye konuşuyorsun?" diyor... 

Ve ekliyor:

- Diktatör bozuntusu.

Tayyip Erdoğan'la bu derece kafayı bozan CHP lideri, iktidarın 13 yıllık beceriksizliğinden dem vuruyor. Terörün kol gezdiğini anlatıyor. 

Her seçim döneminde, "Tayyip Erdoğan düşmanları"na umut olan ama, her seferinde o umutları yerle bir eden siyasi bir hareket ve o hareketin lideri Kemal Kılıçdaroğlu...

13 koca yıl... 

Kemal Bey haklı!

13 yılda bir arpa boyu yol alamayan siyasi bir hareket var karşımızda.  (Daha gerilere gitmiyorum)

13 yılda, iktidara hasret bir parti var karşımızda. 

Her seçim döneminde, "Tayyip Erdoğan düşmanları"na umut olan ama, her seferinde o umutları yerle bir eden siyasi bir hareket ve o hareketin lideri Kemal Kılıçdaroğlu... 

7 Haziran'da iyi bir profil çizdi Kemal Bey, ekonomiyi öne çıkardı, "asgari ücret" dedi.. Kavga etmedi, agresif siyaset yapmadı, milletin cüzdanıyla ilgilendi. 

"Diktatör bozuntusu" dediği Tayyip Erdoğan koalisyona izin vermeyince, eski günlerine döndü. 7 Haziran'daki Kılıçdaroğlu gitti, yerine eski hali geldi. Sonuç tabii ki hüsran... Bir tek onun için değil, herkes için. AK Parti yüzde 49'u gördü ve tek başına iktidarını korudu. 

Yani... 

Yani millet Kemal Kılıçdaroğlu'na icazet vermedi. 

"Tayyip Erdoğan" dedi... 

"Davutoğlu" dedi...

"AK Parti" dedi... 

Bu öfkedir CHP'yi, Kemal Kılıçdaroğlu'nu iktidara hasret bırakan. Sen kürsüde halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'a "Diktatör bozuntusu" dersen, senin cemaatin de gider TRT'yi basar ve o yüz karası görüntüler ortaya çıkar.

Demokratlık kapı kırmak mıdır Kemal Bey?

CHP lideri Tayyip Erdoğan takıntısından bir an önce kendisini kurtarmalı. Aksi halde, değil 13 yıl, 130 yıl iktidar yüzü görmez, göremez. 

Bir kurultay süreci yaşıyor CHP... 

Yeni bir söz, yeni bir söylem, yeni bir muhalefet anlayışı... 

Geçmişte ne yaptılarsa olmadı.. 

Suçlamakla bir yere varamadılar... 

Tek çare, Kemal Bey'in kendisini suçlaması ve takıntılarından vazgeçmesi. 

Aksi halde, önümüzdeki seçimde ne Kemal Kılıçdaroğlu kalır, ne de CHP... 


Hadi Özışık | Sayfanızı Da Tanıtın


PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Tayyip Erdoğan niye konuşuyor? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • VİJDANI PAS TUTAN ZAVALLILAR 15 Ocak 2016 09:04 55 yaşındayım.Çok siyasi lider gördüm geçirdim.Tayyib Erdoğan kadar hakarete uğrayan,küfür edilen başka bir lider görmedim.Cumhurbaşkanına hakaret eden başka bir ülkede olsaydı bunlarım ülkeden sınır dışı ederler ya da hapse atılırdılar.Türkiye ve devletin zirvesindekiler o kadar özgürlükçü ki o yüzden herkes çok rahat ağzına geleni söyleyebiliyor. Kemal Kılıçdaroğluna gelince; KASET SKANDALIYLA LİDER OLMUŞ VE KASET SKANDALIYLA KOLTUĞUNDAN İNEBİLECEK KADAR ÇÜRÜK BİR KOLTUKTA OTURMAKTADIR. CHP,HDP İLE AYNI DİLİ KULLANIYOR VE ORTAK YÖNLERİ ÇOK.KILIÇDAROĞLU ,PARTİSİNİ KAPATIP HDP ÇATISI ALTINDA SİYASET YAPMASI DAHA UYGUN OLUR.CHP ye yakışan budur.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Hadi ÖZIŞIKDİĞER YAZILARIHadi ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro