eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron sınav soruları nasıl olacak Sarıeroğlu açıkladı

Taşeron sınav soruları nasıl olacak Sarıeroğlu açıkladı

Taşeron işçiler kadroya geçmek için başvuru yapmaya başladı. Taşeron işçiler kadro başvurularından sonra sınava tabii tutulacak. Taşeron işçiler kadroya geçerken girecekleri sınav soruları merak ediyor. Peki taşeron işçilerin sınav soruları nasıl olacak?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-01-2018 13:45 - Güncelleme: 03-01-2018 13:45

Taşeron işçiler 11 ocak tarihine kadar başvuru yapacak ve kadro için ilk adımı atmış olacak. Güvenlik soruşturmasından geçen taşeron işçiler daha sonra sınava tabii tutulacak. Sınav KPSS gibi mi olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuyla ilgili açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldığı bir televizyon kanalında taşerona sorulacak sınav sorularıyla ilgili bilgi verdi. Sarıeroğlu, "Yazılı, sözlü, mülakat yapılacakmış gibi bir algı çalışması var. Ya sözlü olacak, ya yazılı olacak, ya da mülakat şeklinde. Yazılı olursa 50 puan belirlendi geçmek için. Test odaklı çok sorulu bir sınav sistemi planlamıyoruz. Hem meslek, hem de eğitim durumlarına göre de sorulacak. Okur yazar değilse belki sözlü yapılacak. Artık kamuda da belediyelerde de personel alımına dayalı hizmet ihalesi yok" dedi. Bakan, kadroya geçişte yaş sınırı koymadıklarını ifade etti.

SINAV 100 PUAN ÜZERİNDEN OLACAK 100 puan üzerinden yapılacak sınavdan 50 puan alan taşeron işçi güvenlik soruşturmasına tabii tutulacak. Her aşamada başarılı olan taşeron işçi böylece kadroya geçecek. 

Taşeron işçi kadrosu başvuru formu! İşte gereken belgeler

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşeron sınav soruları nasıl olacak Sarıeroğlu açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro