eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçinin kadro sonrası maaşı ne kadar olacak?

Taşeron işçinin kadro sonrası maaşı ne kadar olacak?

Taşeron kadro sınavları için artık son günler, birçok kurum taşeron işçi kadro sınavını yaptı ve kadroya kesin geçiş yapan taşeron işçi isim listesini sayfasında yayınladı bile. Taşeron işçiler 2 Nisan'dan sonra kurumlara göre kadrolara geçecek. Devlet güvencesi olacak taşeron işçilerin kadro sonrası maaşı artacak mı, ne kadar olacak? Ne kadar ikramiye alacaklar?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-03-2018 14:15 - Güncelleme: 14-03-2018 14:10

Taşeron kadro sınavlarının ardından akıllara taşeron işçilerin kadro sonrası ne kadar maaş alacakları geldi. 2 Nisan'dan sonra kurumlara göre kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşı artacak mı, hangi taşeron işçi ne kadar maaş zammı alacak detaylar haberimizde.

31 Mart'a kadar devam edecek taşeron kadro sınavlarını her kurum farklı günlerde ve farklı sorularla yapıyor. Yazılı sınavın ardından sözlü sınava girecek olan taşeron işçilerin kesin kadrosu 2 Nisan'da başlayacak. Peki taşeron işçinin maaşı kadro sonra ne kadar zamlanacak, ne kadar ikramiye alacaklar?

KADRO SONRASI TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARI: Henüz resmi kurumlardan resmi bir açıklama gelmiş olmasa da taşeron işçilerin maaşında herhangi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Mesela; bir işçi bin 600 lira ya da 2 bin lira maaş alıyorsa kadroya geçtiğinde de yine aynı işçi bin 600 lira ya da aldığı tutar ne ise o kadar maaş alacaktır. Kamuya geçen ve devlet güvencesi altına giren taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ücretleri verilecektir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçinin kadro sonrası maaşı ne kadar olacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • pınar güven 15 Mart 2018 14:09 Lisans mezunuyum bir sağlık kuruluşunda temizlik firmasından asgari ücretle işe girdim poliklinik sekreteryalığı yapıyorum, veri girişten çalışan lise mezunu 2400-2055 civarı maaş alırken 1800 liraya çalışıyorum bu aradaki uçurum kudur farkın kapatılmasını ve çalışanların yaptığı işe ve eğitim durumuna göre değerlendirilmesini talep ediyorum benim gibi arkadaşlar hepimiz çok mağduruz, ayrıca çalıştığımız kurumda adamı olanları şef kadrolarında gösterip astronomik rakamda ödemeler yapılıyor,eşit işe eşit ücret talep ediyoruz.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro