SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçilere kadroda son durum işçinin maaşını ne kadar olacak?

Taşeron işçilere kadroda son durum işçinin maaşını ne kadar olacak?

Taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek taşeron işçilere kadroda son durum ne sorusu her gün merak ediliyor. 800 bine yakın taşeron işçinin kadroya geçilmesinde son durağa gerildi. Taşeron işçilerin maaşı devlet güvencesinde olacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 10:07 - Güncelleme: 13-10-2017 10:07

Taşeron işçilere kadro 2017 bitmeden gelmesi bekleniyor. Taşeron işçiler merakla kadro detaylarını bekliyor. En çok merak edilen konulardan biri de taşeron işçilerin maaşı. Taşeron işçilerin maaşını kim belirleyecek?

Torba yasada, taşeron işçileri de yakından ilgilendiren düzenleme bulunuyor. Kamuda çalışan taşeron işçilerin maaşları artık Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek. Peki, bugüne kadar nasıl belirleniyordu? Her kamu kurumu kendi sözleşme yapıyor ve sözleşmede de çalışacak olan taşeron işçilerin ücretlerini kendi belirliyordu. Torba yasa Meclis’ten geçtikten sonra ise artık kamuda çalışacak tüm taşeron işçilerin sözleşmedeki ücretlerine ilişkin tavanı Maliye belirleyecek.

TORBA YASA İLE  TAŞERON İŞÇİLERİ NELER BEKLİYOR?

– Asgari ücretin 1404 liranın altına düşmemesi için çalışanlara ilave geçim indirimi sağlanacak.
– Taşeron işçilerin maaşlarını Maliye Bakanlığı belirleyecek.
– Ay sonları ödenen işsizlik maaşı her ayın 5’inde ödenecek.
– Terörle Mücadele Kanununa göre istihdam hakkı bulunanlarda yaş sınırı kalkıyor.
– Terörle mücadelede yaralanan vazife malulleri ile 15 Temmuz Darbe Kalkışmasının bastırılması sırasında yaralananlar memur olabilecek.
– Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların alacakları yetki belgesi için yapacakları harcamalar 2020 yılına kadar İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçilere kadroda son durum işçinin maaşını ne kadar olacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro