eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçiler kadroya geçerken maaşları artacak mı?

Taşeron işçiler kadroya geçerken maaşları artacak mı?

Taşeron işçilere son durum ne taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek? Taşeron işçiler için kadroda sona gelindi. Taşeron işçiler kadroya geçerken maaşlarının artıp artmayacağını merak ediyor. Peki taşeron işçilerin maaşı değişecek mi?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-12-2017 12:17 - Güncelleme: 14-12-2017 12:17

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilere kadroya geçerken detayları açıkladı. Taşeron işçiler merakla kadro şartlarını beklerlen Binali Yıldırım tarafından 12 maddelik tasarı hazırlandığı açıklandı. Peki bu 12 maddede maaş değişimi var mı?

Uzun zamandır devam eden taşerona kadroda sona gelindi. Meclis'e geldikten sonra hemen kabul edilmesi beklenen taşeron işçiler maaşlarını merak ediyor. 450 bin taşeron işçi artık kamuda kadrolu olacak. Peki taşeron işçiler kadroya geçerken maaşlarında yeni bir düzenleme olacak mı?

TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞI ARTACAK MI? Taşeron işçiler kadroya geçerken memur statüsünde olacak ama işçilerin maaşları değişmeyecek. Taşeron işçiler mevcut ücreti üzerinden maaş almaya devam edecek.

MAAŞ FARKI ÖDENECEK Çalışanlar mevcut maaşları ile kadroya geçecek, herhangi maaş artışı ya da eksilmesi olmayacak. Ancak kamuya geçiş olacağından 52 günlük ilave ücret ödenecek.

BELEDİYE İŞÇİLERİ KADROYA GEÇECEK Mİ?  İl özel idareleri ve belediyelerde çalışan 400 bin taşeron işçi bulunuyor. Bunlar da yine il özel idarelerinde ve belediyelerde daimi işçi olarak çalışacaklar. Aradan taşeron firmalar çıkacak.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçiler kadroya geçerken maaşları artacak mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Uzman Dr Hulusi Behçet 10 Ocak 2018 15:07 uzman doktor maaşı 5605 denmiş, ben uzman doktorum, bu ne ayıp bizi fakir dilenci gibi mi göstermek istiyorlar anlamıyorum, haftalık kazanç o aylık değil. En az alan uzman bu paranın 4 katını alıyor, mesela arkadaşım Nihat ayda 80-120 bin arası alıyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro