eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron başvuru formu kadroya başvurular için gerekli

Taşeron başvuru formu kadroya başvurular için gerekli

Taşeron kadroya başvuru formu doldurmanız ve diğer belgelere eklemeniz gerekiyor. Belediye ve kamu taşeron kadro başvurusunda güvenlik soruşturma arşiv formu da gerekiyor. Hem taşeron kadro başvuru formu hem de güvenlik soruşturması arşiv formu internethaber.com sitesinden indirilebilir. Taşeron kadro sınavı 03.03.2018 tarihinde olacak peki soruları nasıl kaç puan gerekiyor?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-01-2018 00:47 - Güncelleme: 05-01-2018 00:47

Taşeron kadrosuna 2 Ocak 2018 tarihinde başlayan başvurular 11 Ocak 2018 tarihinde bitecek. Başvuruların şahsen yapılması gerekiyor. Taşeron kadrosuna başvuruda gereken belgeler şöyle : Taşeron kadroya başvuru dilekçesi. Taşeron kadroya başvuru formu. Sigorta evrakı (Başvuru sahiplerinin herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair beyanları.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu. 5 adet vesikalık fotoğraf.

Taşeron kadro başvuruları elden yapılacak. Kargo ya da farklı yollarla yapılan başvurular geçersiz olacak. Belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak. Başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. İtiraz etmek isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler. İtirazların incelenmesi ve kadroya geçen işçilerin kesin ilan listeleri 24 Şubat ve 2 Mart arasında askıya çıkacak.

TAŞERON KADRO SINAV TARİHLERİ : Bu süreçten sonra 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron işçiler sınava girecek. Sınav kuruluna itiraz ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. Sınavdan başarılı olanlar da 2 Nisan 2018'de kadroya geçmiş olacak.

TAŞERON KADROYA BAŞVURU FORMU : Taşeron kadro kapsamında olanlardan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve dilekçe eklemek suretiyle 11/1/2018 tarihi mesai bitimine kadar idaresinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı olarak başvuracak.

Taşeron kadro başvuru formu için tıklayın

Taşeron kadro güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu - tıkla indir

TAŞERON KADRO SINAVI NE ZAMAN?

Taşeron kadrosuna başvurular alındıktan sonra hak sahipleri listesi 12.01.2018 tarihinde ilan edilecek. Listede olanlar 03.03.2018 tarihinde yapılacak taşeron kadro sınavına girecekler. Peki sınav nasıl olacak, okur yazar olmayanlar ne yapacak? İşte bu konudaki ayrıntılar da netleşti. Taşerona kadro sınavı bakanın verdiği bilgiye göre 'Ya sözlü olacak, ya yazılı olacak, ya da mülakat şeklinde'. 

TAŞERONA KADRO SINAVINDA KAÇ ALMAK GEREKİYOR?

Taşeron kadrosu sınavı yazılı olursa 50 puan alanlar sınavı kazanmış olacaklar. Bakan Jülide Sarıeroğlu, 'Test odaklı çok sorulu bir sınav sistemi planlamıyoruz. Hem meslek, hem de eğitim durumlarına göre de sorulacak' bilgisini verdi. Taşeron kadro sınavına giren kişi okuma ve yazma bilmiyorsa sınavı sözlü yapılacak. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adaylar "başarılı" ya da "başarısız" olarak tutanağa geçirilecek. Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek.

TAŞERON SINAV SORULARI NASIL OLACAK? : Sınavda başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından kurumun resmi internet adresinde ilan edilecek. İlan tebligat yerine geçecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak.

SINAV SONUÇLARI : Taşeron kadroya geçiş sınavı 03.03.2018 - 22.03.2018 tarihleri arasında yapılacak. Sınavı kazananların kesin isim listesi 27.03.2018 tarihinde ilan edilecek. Sınavı kazananlar kurum tarafından 02.04.2018 tarihinde topluca kadroya geçirilecekler. Kadroya geçenlerin maaşları aynı olacak ve kazanılmış özlük hakları devam edecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron başvuru formu kadroya başvurular için gerekli haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 05 Ocak 2018 02:18 Tibbi sekreterlik bölümü mezunları olarak 4 yıl sağlık meslek lisesi sağlık hizmetlerine mensup bir meslek grubuyuz. Biz tıbbi sekreterler olarak maalesef aldığımız eğitim doğrultusunda işimizi yapamıyoruz, bunun sebebi ise kamu hastaneleri toplum sağlığı merkezi vb. yerlerde taşeron firma aracılığı ile bizim yerimize bilgisayar bilen ve sertifika alan herkesin çalışmasıdır.Asıl mesele ise Sağlık Ocağı sisteminin kaldırılması ve Aile Hekimliği sisteminin uygulanmaya başlaması sebebiyle biz Tıbbi Sekreterin atama sayıları yarıya kadar düşmesi ve bu düşüşün mağduriyetimizi daha da artırmasıdır. Şimdi ise Türkiye geneli Aile Hekimliklerinde sadece A,B ve C grubu için sınıflandırmalarda ebe, hemşire, sağlık memuru veya Tıbbi Sekreter çalıştırılma zorunlu kılınmıştır.Biz Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) çalışan Tıbbi Sekreterler olarak yetkili bakanlıkların belirlediği asıl iş koluna mensubuz.bizler bu mesleğe 14 yaşında gönül vermiş kişileriz.bizlerde bir devlet garantili iş istiyoruz.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro