Tarikat üyelerine korkunç linç

Tarikat üyelerine korkunç linç

Endonezya’nın Batı Java adasında bulunan bir eve düzenlenen saldırıyla ilgili görüntüler ülkeyi karıştırdı. Binden fazla saldırganın Ahmediye cemaatine mensup kişilerin bulunduğu evi basmasıyla ilgili görüntülerin dün ortaya çıkması üzerine devlet başkanı soruşturma istedi.

Tarikat üyelerine korkunç linç

Ülkede Pazar günü yaşanan olayda yaklaşık 1,500 kişi Batı Java’nın Banten eyaletinde bulunan evi basarak Ahmediye cemaati üyesi olduğu bildirilen 20 kişinin ibadet etmesini önlemeye çalıştı

Tarikat üyelerine korkunç linç

Evde bulunanlara taşlar ve sopalarla saldıran kişiler üç kişinin ölümüne altı kişinin ise ağır yaralanmasına neden oldu. Saldırganlar evi yıkarken birçok otomobil ve motosikleti de ateşe verdi.

Tarikat üyelerine korkunç linç

Ahmediye cemaatine düzenlenen bu son saldırının görüntülerinin ülke televizyonlarında ve internette "Ahmediye trajedisi" başlığıyla yayımlanmasıyla Endonezya genelinde büyük bir tepki dalgası oluşurken, Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono da olayı kınadı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro