eposta yazdır zoom+ zoom-

Tansu Çiller geri mi dönüyor?

Tansu Çiller geri mi dönüyor?

DP Muğla Teşkilatı Aralık ayında yapılacak olan genel kongrede Tansu Çiller'in aday olmasını istiyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-10-2010 12:23 - Güncelleme: 19-10-2015 07:02

Hüsamettin Cindoruk'un genel başkanlığını yaptığı Demokrat Parti, Aralık ayında olağan kongreye gidecek.

Cindoruk, 12 Eylül referandumu sonrası yaptığı genel değerlendirmede kongreye de değinmiş, o güne kadar liderlik koltuğunda oturacağını ve kararı kongrenin vereceğini söylemişti.

Adaylık konusunda net konuşmayan Cindoruk, "...Geçmişte siyaset yaptığımız arkadaşlarımızı çağırıyorum. Bizden, çeşitli nedenlerle ayrı düşenler, çağırıyorum" şeklinde konuşmuştu.

Partinin Muğla teşkilatında yaşananlar ve il başkanının açıklamaları, Tansu Çiller isminin gündemde olduğunu ortaya koydu.

Merkez ilçe başkanı Zekai Alper ve arkadaşlarının görevden alınmasının ardından, Genel Merkez'den gelen 3 müfettişin kendisini ve 65 kişiden oluşan yönetim kurulunu görevden aldığını belirten İl Başkanı Erol Kapiz, gözyaşlarını tutamadığı veda konuşmasında şunları söyledi: "60 il başkanı, Aralık ayında yapılacak olan olağan kongrede Tansu Çiller'in genel başkan adayı olması için imza kampanyası başlattı. Anavatan Partisi ile bütünleşme sürecinin tamamlanmasının ardından genel başkanımız misyonunu tamamladığını ve bir kez daha aday olmayacağını açıklamıştı ve bende büyük kongreyi delegelerime danıştım.

Onlar da Tansu Çiller ismini istediklerini daha önce de Muğla'dan aday olduğu için Çiller'in genel başkanlığının ateşini Muğla'dan yakmamız gerektiği görüşünü belirttiler. Bizlerin görevden alınmamamızın tek sebebi budur.''

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro