eposta yazdır zoom+ zoom-

Tanrıkulu tehdit etti ortalık karıştı!

Tanrıkulu tehdit etti ortalık karıştı!

TBMM'de CHP ile AK Parti milletvekilleri birbirine girdi. CHP'li Sezgin Tanrıkulu, AK Parti sıralarına doğru savurduğu tehdit, karşılıklı ağız kavgasına neden oldu. İşte o tartışma;

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-12-2015 20:58 - Güncelleme: 23-12-2015 21:33

Meclis'te bu kez CHP ile AK Parti milletvekilleri birbirine girdi. CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun AK Parti sıralarına doğru savurduğu "ayaklarını kırarım senin" tehdidi, CHP'li Levent Gök de dahil milletvekillerini rahatsız etti. 

TBMM Genel Kurulu'nda dün gece, HDP'nin sokağa çıkma yasaklarının toplumda yarattığı tahribatların araştırılması amacıyla verdiği araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin grup önerisinin ele alındığı sırada, CHP'li Tanrıkulu ile AK Parti'li milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşandı.

"TERBİYESİZLİK YAPMA, UTANMAZ"

Kürsüde konuşan Tanrıkulu, 7 kentin 18 ilçesinde 54 kez sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini belirterek, "Nasıl bu duruma geldik? Hiç kendimizi gözden geçiriyor muyuz gerçekten?" dedi.

Bunun üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, "Bir CHP'yi gözden geçirelim. Nasıl bu duruma geldi? Seksen senedir bu duruma nasıl geldi?" karşılığını verdi. Tanrıkulu ise bu sözlere, "Terbiyesizlik yapma, utanmaz" diye konuştu.

CHP'li Tanrıkulu, AK Parti Grubuna yönelik, sokağa çıkma yasaklarına atfen, "Bir hukukçunuz çıksın, uygulanan bu durumun Anayasa'ya, Mahalli İdareler Yasası'na uygun olduğunu bana bir izah etsin" dedi.

Daha sonra Tanrıkulu'nun kürsüde Silopi'den bir vatandaşı telefonla arayarak, Genel Kurul'a dinletmesi üzerine, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, böyle bir usul olmadığını ifade ederek, "Sayın Başkanım, mani olun lütfen" şeklinde itirazlarda bulundu.

"ŞOV YAPMA, PARTİNİ DEĞİŞTİR"

Meclis Başkanvekili Pervin Buldan da Tanrıkulu'nu, İçtüzük ve teamüllerde böyle bir uygulama olmadığını belirterek, uyardı.

AK Parti sıralarından bazı milletvekillerinin Tanrıkulu'na "şov yapma", "Partini değiştir", "HDP'den ol", "Hukukçusun ama sabahtan beri hakaret ediyorsun" şeklindeki sözleri üzerine Tanrıkulu, "Utanmazlık yapmayın", "Haddinizi bilin", "Terbiyesizsiniz, hakikaten terbiyesizsiniz", "Bana bile tahammül edemiyorsunuz" dedi.

Tutanaklara tartışma şöyle yansıdı:

Naci Bostancı: "Sayın konuşmacı (Sezgin Tanrıkulu) konuşmasını yaparken, grubumuza yönelik bir genellemeyle 'terbiyesizler, utanmazlar' ifadelerini kullanmıştır."

Bülent Turan: "Aynen böyle söyledi, iade ediyoruz Sayın Levent Gök. Terbiyesiz diyen terbiyesizdir."

Sezgin Tanrıkulu: "Ayaklarını kırarım senin, ayaklarını kırarım."

Levent Gök: "Sezgin sen bir sus."

Sezgin Tanrıkulu: "Ayaklarını kırarım senin, ayaklarını kırarım senin"

Başkanvekili Pervin Buldan: "Sayın milletvekilleri lütfen. Sayın Bostancı konuşuyor, Sayın Bostancı'yı duyamıyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Tanrıkulu tehdit etti ortalık karıştı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • _USTAD_ 24 Aralık 2015 09:27 bu chp liler iktidara gelse vatandaşında ayaklarını kırarlar. anamızı ağlatırlar. bunu tüm türkiye biliyor. neden fanatikler ve marjinaller dışında makul vatandaş neden oy vermiyor sanıyorsunuz _?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro