Taksim'e çıkmak isteyenlere polis müdahalesi

Resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs'ta gösterilere yasaklanan Taksim Meydanı'nın etrafı bariyerlerle çevrilirken, alana, gazeteciler de dahil kimse alınmıyor.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı'na çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı.

Beşiktaş’ta polis, Taksim’e yürümek için toplanan gruba müdahale etti.Beşiktaş’ta toplanan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri, Taksim’e yürümek istedi.Beşiktaş Meydanı’nda güvenlik önlemi alan polis ekipleri, grubu dağılmaları yönünde uyardı. Ancak "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları atan eylemciler, Taksim’e doğru yürüyüşe geçmek istedi. Bunun üzerine gruba müdahale eden polis, göstericileri gözaltına aldı.

ŞİŞLİ'DE İŞ MAKİNASI BEKLİYOR: Harbiye Caddesi polisler tarafından trafiğe kapatıldı. Şişli Camii önünden kapatılan yol nedeniyle araçlar arternatif güzergahlara yönlendiriliyor. Şişli Camii çevresinde de polis şüpheli araçları durdurup arama yapıyor. Kontrollerden sonra araçların geçişine izin veriliyor. Öte yandan bir iş makinası da kurulabilecek barikatların kaldırılması için bölgede bekletiliyor.

  • Güncel 01 Mayıs 2018 10:50
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Taksim'e çıkmak isteyenlere polis müdahalesi videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro