eposta yazdır zoom+ zoom-

Suudi Arabistan gazetesinden PKK'lı teröristle röportaj!

Suudi Arabistan gazetesinden PKK'lı teröristle röportaj!

Suudi Arabistan'ın yarı resmi medya organlarından "Ukaz" gazetesi, PKK'lı teröristle yaptığı uzun bir röportajı yayınladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-12-2017 00:32 - Güncelleme: 14-12-2017 00:32

Suudi Arabistan Gazetesi, röportaj yaptığı PKK'lı terörist Rıza Altun'u, "PKK'nın Dışişleri Bakanı" ve "Abdullah Öcalan'ın Suriye'de kaldıkları sıradaki arkadaşlarından biri" olarak nitelendirdi. 

Röportajı gerçekleştiren gazeteci Abdullah el-Gadvi, bu buluşmayı bir "fırsat" olarak değerlendirerek, "Bir gazeteci olarak; terörist şeklinde nitelendirilen ve Türk makamlarınca arananlar listesinde bulunan biriyle buluşmak, benim için bir fırsat." ifadesini kullandı. 

Röportajın, yaklaşık üç ay önce Irak'ın kuzeyindeki Kandil Dağı bölgesinde gerçekleştirildiği belirtildi. 

PKK'lı terörist Altun, Suudi gazetesinde yayınlanan röportajında, PKK'nın Suriye'de rejim güçleri ve ABD ile ilişkisi hakkında açıklamalarda bulundu. Altun, bu ilişkinin bir "zorunluluk" olduğunu öne sürdü. 

PYD'nin ABD ve Rusya'yla ilişkisi hakkında ise Altun, "Siyasi olarak, ABD ile ayrı düşünüyoruz." iddiasında bulundu. 

Körfez ülkeleri dışişleri bakanları, 13 Ekim 2016'da Türk mevkidaşları Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdikleri toplantıda, PKK ve diğer terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak, Türkiye'nin kendisini müdafaa hakkını desteklediklerini açıklamıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Suudi Arabistan gazetesinden PKK'lı teröristle röportaj! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • MİSAFİR 14 Aralık 2017 10:25 DÜNYA LİDERİMİZ BÜTÜN HAİNLERE ALÇAKLARA VATAN MİLLET DÜŞMANLARINA İNSANLIK DÜŞMANLARINA ARSIZLARA HIRSIZLARA TERÖRİSTLERE UTANMAZLARA EYYYY ÇEKER SİZDE KUZU KUZU OTURUR İZLERSİNİZ.ADAMDA ASALET VAR GARDAŞ NAMUS VAR HAYA VAR İMAN VAR YÜREK VAR VATAN MİLLET SEVGİSİ VAR İNSANLIK SEVGİSİ VAR BİR TEK HAİNLERİ SEVMİYOR EEEE HAİNLERİ ALLAHTA SEVMEZ

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro