eposta yazdır zoom+ zoom-

Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor

Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor

TSK'nın Şırnak'ın Silopi ilçesinde 18 Eylül'de başlattığı tatbikat sürüyor. Bu arada Habur Sınır Kapısı dışında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde de askeri hareketlilik yaşanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-09-2017 23:37 - Güncelleme: 23-09-2017 00:36

ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlayan askeri tatbikat sürüyor. Bu arada Suriye sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen zırhlı askeri araçların da Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçişi devam etti.

Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan tır parkının karşısındaki tatbikat alanı, bugün de genişletilerek yeni menfezler kazıldı.

Tankların sürekli manevra yaptığı alanda iş makineleriyle kazılan mevzilere yerleştirilen zırhlı araçlarda askerler, teyakkuz halinde bekliyor.

Geçici komuta merkezinin kurulduğu ve etrafının jiletli tellerle çevrildiği tatbikat alanının çevre güvenliği için askerler sık sık devriye geziyor.

Tatbikat alanında olası durumlara karşı acil müdahale merkezinin de yer aldığı görüldü.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, Silopi-Habur bölgesinde tatbikat başlatıldığı belirtilmişti. Açıklamada, tatbikatla eş zamanlı olarak terörle mücadele kapsamında sınır bölgesindeki operasyonların da sürdürüldüğü kaydedilmişti.

CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI'NDA ASKERİ ARAÇ YOĞUNLUĞU

Suriye sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen zırhlı askeri araçların, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçişi devam etti.

Çeşitli birliklerden zırhlı askeri araç ve askeri malzemelerin yer aldığı konvoy, Reyhanlı'ya geldi.

Suriye sınırındaki askeri birliklere gönderildiği öğrenilen zırhlı askeri araç ve malzemeler, güvenlik önlemleri eşliğinde Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro