eposta yazdır zoom+ zoom-

Suriye saldırısında şok Türkiye suçlaması

Suriye saldırısında şok Türkiye suçlaması

İsrail'in hava saldırısının Türkiye ve ABD ile koordine edilmiş olabileceği iddia edildi

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-02-2013 13:38 - Güncelleme: 29-10-2015 10:16

İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırısı tartışılmaya devam ederken İsrail hükümeti eski güvenlik danışmanı Moşe Maoz, baskının ABD ve Türkiye ile koordine edilmiş olabileceğini öne sürdü.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Los Angeles Times, Kudüs mahreçli haberinde İsrail’in Suriye’ye karşı gerçekleştirdiği saldırıyla “komşularını istikrarsızlaştıran ve İsrail’i daha kırılgan hissetmesine yol açan “Arap Baharı” kargaşasına ilk defa askeri olarak adım attığı yorumunu yaptı.

TÜRKİYE VE ABD'NİN ORTAK İŞİ OLABİLİR

Gazeteye konuşan halen Hebrew Üniversitesi’nin Suriye uzmanı Moşe Maoz da, “Şimdiye kadar İsrail, Suriye bataklığına sürüklenmekten kaçınmıştı. Bu (saldırı) İsrail’in (Esad’ı) düşürmek için eylemlerini tırmandırmaya karar verdiğinin ilk sinyali olabilir” görüşünü dile getirdi.

Moşe Maoz, İsrail’in baskınının “ABD ve Türkiye ile koordine edilmiş olabileceğini” de öne sürdüğü değerlendirmeleri sırasında Esad’ın misillemede bulunamayacağını iddia etti.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro