eposta yazdır zoom+ zoom-

Sünnet olmanın yararları nelerdir?

Sünnet olmanın yararları nelerdir?

Özellikle penis kanserlerini büyük oranda engellediği bilimsel olarak kanıtlandığını dile getiren Op. Dr. Murat Bağışgil cevapla.tv'ye açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 17-09-2018 17:06 - Güncelleme: 30-08-2018 13:00

Araştırmacılara göre penisin üst kısmındaki deri tabakasının alınması çoğu erkekte cinsel memnuniyeti ve penisin işlevini artırırken cinsel ilişki kazalarını da azaltıyor. Erkeklerin sünnet olması ile ilgili araştırmalar onlarca yıldır devam ediyor. Op. Dr. Murat Bağışgil cevapla.tv'ye anlattı. 

Sünnetin sağlık açısından faydaları olduğu biliniyor. Özellikle erişkin dönemde penis kanserlerini ciddi anlamda düşüren bir etkiye sahiptir. Burada çıkardığımız cildin altında kalan ve nispeten havalanmayan bir bölge var ve bu bölge ileride bazı kronik enfeksiyonların yerleşmesine zemin hazırlıyor. Yine bu bölgeden kaynaklanan cilt kaynaklı kanserler görülebiliyor ve sünnetin bu tarz hastalıkları önlediği ve sağlıklı olduğu tespit edilmiştir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sünnet olmanın yararları nelerdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • faruk çalışkan 31 Ağustos 2018 07:30 Musti zararlı olduğuna dair bilimsel yayın yok. Kaldı ki bu zararlı olmayan eylemi insanlar dinleri için yapıyo. Karışma millete. Zararlı olsa konuşursun. Senin inancın senin başkasınınki onun olsun .

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro