eposta yazdır zoom+ zoom-

Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri'ne neden izin verilmediğini açıkladı

Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri'ne neden izin verilmediğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan, 'Cumartesi Anneleri'nin eylemine yapılan polis müdahalesiyle ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Soylu; ''700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık'' dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 10:58 - Güncelleme: 27-08-2018 10:58

Cumartesi Anneleri'nin Galatasaray Meydanı'ndaki 700. toplanmasını yasaklanmış, Polis, meydana yürümek isteyenlere göz yaşartıcı gazla müdahale etmiş ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Soylu, Eğitim Daire Başkanlığı Durmuş Yalçın Konferans Salonu'nda düzenlenen "104. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı"na katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Cumartesi Anneleri’nin 700. gösterilerini yapmak istediklerini belirterek, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?" dedi. Soylu'nun açıklaması şöyle:

700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?

Galatasaray Meydanı'nın, terör örgütlerinin sözde ortak meşruiyet alanı haline getirilmesine müsaade etmeyiz. Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçoz terör örgütlerine de teslim etmez bunu herkes böyle bilsin.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri'ne neden izin verilmediğini açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • Misafir 27 Ağustos 2018 14:47 Haklısınız sayın Soylu ama şimdiye kadar neden müsade verdiniz?

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Süleyman Soylu
SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

Aslen Trabzon Of'lu bir ailenin çocuğu olan Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu'nun eşinin ismi Hamdiye Soylu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Plevne Lisesi mezunu olan S&uu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro