SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını arttırma önerileri...

Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını arttırma önerileri...

Erkeklerde sperm sayısı, doğurganlığı doğrudan etkiliyor ve zamanla azalan spermler, kötü hayat koşulları ile daha da azalıyor. Üroloji Profesörü Emre Akkuş, Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? sorusunu yanıtlıyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-08-2018 04:00 - Güncelleme: 30-08-2018 04:00

Kısırlığın, sadece kadınlara has bir problem olarak kabul edildiği günler geride kaldı. Araştırmalara göre erkeklerde baba olma yaşı ilerleriye taşındıkça, genetik problemleri annelerden daha fazla çocuklarına aktarma eğilimindeler. Üroloji Profesörü Emre Akkuş, Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? sorusunu yanıtlıyor.

Sperm kalitesi genellikle çevresel faktörlerle etkilenen ilginç bir yapıya sahiptir. 20 milyondan az sperm hücresi olan kişilerin çocuk sahibi olma oranları oldukça düşüktür.Sperm kalitesini arttırmak genellikle sperm sayılarını arttırmakla doğru orantılıdır ve sperm kuyruklarını düzeltme, hızlarını arttırma gibi faktörlerle liste uzayıp gider. Sperm kalitesinin düşüklüğü alkol ve sigara kullanan kişilerde daha fazla gözlenir. Kısırlığa bile sebebiyet veren bu maddeler çocuk sahibi olmaya da engeldir.
Kullanılan kronik ilaçlar örneğin bazı depresyon ilaçları, sakinleştiriciler, nikotin (kahvede bolca bulunur) bazı mide ilaçları kemoterapi ve ışın tedavisi ilaçları da kısırlığa neden olabilecek bazı etkenler arasındadır. 

Sperm sayısını arttırmak için mucize bir ilaç ya da tedavi yoktur. Genel sağlığın iyi olması sperm kalitesi açısından önemlidir. Genel sağlınızın bozulmaması spermlerin kalitesi açısından önemlidir ama spermleri arttırmak için mucizevi ilaçlar bulunmamaktadır.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sperm sayısını arttırmak için neler yapılabilir? Sperm sayısını arttırma önerileri... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Rapunzel 30 Ağustos 2018 13:37 neydi şimdi bu? Artıranlar neymiş nasıl bir habercilik anlayışı bu???

    CEVAP YAZ 1 17

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro