eposta yazdır zoom+ zoom-

Sözcü Erdoğan'ı buldu gözaltı listesindeki olay isim

Sözcü'ye FETÖ operasyonunda gözaltı listesinde 15 Temmuz sabahı 'Sözcü Erdoğan'ı buldu' başlıklı haberin sahibi muhabir Gökmen Ulu da var.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-05-2017 10:32 - Güncelleme: 19-05-2017 11:02

FETÖ operasyonu Sözcü gazetesine uzandı. Sözcü gazete sahibi ve çalışanlar FETÖ adına suç işledikleri iddiasıyla aranıyor. Gözaltı listesinde muhabir Gökmen Ulu ismi ise dikkat çekici. Gökmen Ulu, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı günün sabahında 'Sözcü Erdoğan'ı buldu' haberiyle dikkat çekmişti. 

Temmuz ayında ailesiyle tatile çıkan ve tatil yeri kamuoyundan saklanan Erdoğan'ın Marmaris'te olduğunu Sözcü gazetesi tam da darbenin sabahında duyurmuştu. Haberin tam da darbe gecesinin sabahında yayınlanmış olması tartışma yaratmıştı. 

Haberde şu ifadeler yer almıştı:

"Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan altı gündür ortalarda görünmüyor. Hiçbir açıklama yapmadan kayıplara karışan Erdoğan’ın nerede olduğu tüm yurtta merak konusu oldu. Geçtiğimiz Pazar günü Gökova Körfezi’ndeki Okluk Devlet Konukevi’nin etrafındaki tekneler Jandarma ve Sahil Güvenlik tarafından uzaklaştırılınca dikkatler buraya çevrildi. Erdoğan’ın Okluk Koyu’na tatile gideceği sanıldı. Oysa Erdoğan buraya gitmedi.

ERDOĞAN MARMARİS’TE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailesi ile birlikte Marmaris’e tatile gitti. Erdoğan, ailesi ile birlikte Marmaris’in İçmeler Mahallesi’ndeki ultra lüks bir villada kalıyor. Villa, yeşil ile mavinin buluştuğu bir noktada, deniz kenarında bulunuyor. Çevresi ormanla çevrili villanın perspektifinde doğa harikası Marmaris Körfezi yer alıyor.

YAZICI’NIN VİLLASINDA KALIYOR

Erdoğan’ın konakladığı villa işadamı Serkan Yazıcı’ya ait. Villa, Serkan Yazıcı’nın babası olan, eski Bursaspor Başkanı ve işadamı, merhum İbrahim Yazıcı tarafından yaptırılmıştı. Villanın etrafında, Yazıcı ailesinin işlettiği beş yıldızlı Turban Otel ile Mares Otel bulunuyor. Erdoğan’ın ultra lüks villada misafir olarak mı kaldığı, yoksa turist olarak ücretini mi ödediği bilinmiyor.

VİLLAYA KORUMALARDAN BAŞKASI GİREMİYOR

Geniş bir bahçesi ve havuzu bulunan villaya, Erdoğan’ın korumaları ve Cumhurbaşkanlığı görevlilerinden başka hiç kimse giremiyor. Villaya otel görevlileri de sokulmuyor.

Sözcü Erdoğan'ın kaldığı konutun fotoğraflarına da açık açık yayınlamıştı. 

DİKKAT ÇEKMEYEN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Villada ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda. Ancak sivil koruma görevlileri, dikkat çekmemek için kendilerini kamufle ediyor. Korumaların kimi turist, kimi seyyar satıcı kılığında görev yapıyor. Teknelerdeki korumalar ise denizci ve tatilci görünümünde görev sürdürüyor.

HER YERDE KAMERA VAR

Görevlilerin, Erdoğan tatile çıkmadan bir hafta önce bölgeye gelerek hazırlık yaptığı öğrenildi. Villanın bahçesine çepeçevre güvenlik kameraları yerleştirildi. Yürüyüş yolunun kenarındaki yüksek villa duvarı da kameralar ile donatıldı. Güvenlik görevlileri, villanın önünde seyreden teknelerin üzerinde ‘dron’ adı ile bilinen, uzaktan kumandalı kameralı hava aracı uçuruyor.

Sözcü gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Obluk'taki konutta olmadığına haberde defalarca dikkat çekmişti. 

HAVUZUN ÇEVRESİ BRANDA İLE KAPATILDI

Villanın havuzunda ve ön bahçesinde yüksek ve gür bitkiler var. Bu nedenle zemin kat ve havuz uzaktan görülemiyor. Ancak bununla yetinmeyen Cumhurbaşkanlığı görevlileri, havuzun bulunduğu bölümü branda ile kapattı.

ERDOĞAN HİÇ BALKONA ÇIKMADI

Erdoğan’ın uzaktan görülebilmesinin tek seçeneği, villanın ikinci ve üçüncü katlarındaki balkonlara çıkması. Fakat Erdoğan, günlerdir kaldığı villanın balkonlarına hiç çıkmadı.

ZAMAN ZAMAN HELİKOPTERLE AYRILDI

Erdoğan, zaman zaman helikopter ile villadan ayrıldı. Erdoğan, zırhlı araca bindirilip, villanın arkasındaki yamaçta bulunan helikopter pistine götürüldü. Yüksek çam ağaçlarından oluşan ormanın ortasındaki helikopter pisti dışarıdan görünmüyor. Yoğun güvenlik önlemleri nedeni ile piste yaklaşmak da mümkün değil. Erdoğan’ın, aynı şekilde villaya geri döndüğü gözlendi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sözcü Erdoğan'ı buldu gözaltı listesindeki olay isim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Hakkı ARAR 19 Mayıs 2017 15:55 Burada dikkat çeken iki durum var: 1-Sözcü Erdoğan'ı bulmuşsa bu bir gazetecilik başarısı değil mi? Altında başka bir şey aramak mı lazım? 2-Madem sorun varsa 15 Temmuzun üzerinden çok aylar geçtikten sonra bu yapılanlar neyin nesi oluyor?

    CEVAP YAZ 33 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro