Sosyal medya bunu çözmeye çalışıyor! Sizce katil kim ?

Sorunlar karşısında çözüm ararken mantığınızı nasıl kullanıyorsunuz? İşte size kendinizi bu konuda test edeceğiniz bir fırsat. İnternet ortamında oldukça popüler, mantık yürütme yeteneğinizi ortaya çıkaracak 8 dedektif bulmacasını sizler için derledik.

Sosyal medya bunu çözmeye çalışıyor! Sizce katil kim ?

İnternette gördüğümüz mantık sorularını çözmek artık birçoğumuz için eğlenceli bir hobi haline geldi. Mantık sorularında kendinize güveniyor musunz ? Herhalde hayır güvenmiyorum diyen çıkmaz. Evet şimdi size sosyal medya da oldukça popüler olan 8 dedektif bulmacasını göstereceğiz bakalım bu konuda ne kadar başarılısınız. (Şimdiden belirtelim cevaplar galerinin en sonunda) Hadi başlayalım...

Sosyal medya bunu çözmeye çalışıyor! Sizce katil kim ?

Ev sahibi George Smith Pazar gecesi öldürüldü. Cinayet sırasında evde 5 kişi vardı. George Smith'in eşi, aşçı, uşak, hizmetçi ve bahçıvan. Her biri dedektife cinayet anında ne yaptıklarına dair şu ifadeleri verdi:

- Bayan Smith şöminenin yanında kitap okuyordu.

- Aşçı mutfakta kahvaltı hazırlıyordu.

- Uşak evin salonunu düzenliyordu.

- Hizmetçi bulaşıkları yıkıyordu.

- Bahçıvan ise çiçekleri suluyordu.

Bu ifadeler ışığında katil kim?

Sosyal medya bunu çözmeye çalışıyor! Sizce katil kim ?

Dedektif hastanedeyken bir adamın çığlık çığlığa hastaneye girdiğini duyar: "Birisi eşimi vurdu." Dedektif ne olduğunu sorduğunda, adam (Bay Clark) işteyken hizmetçinin kendisini aradığını; 'çok kötü bir şey olduğunu ve eşinin şimdi hastanede yoğun bakımda tutulduğunu' söylediğini anlatır.

Bu ifadesinin ardından dedektif hemen Bay Clark'ı cinayete teşebbüsten tutuklar. Dedektif bu kanıya nasıl varmıştır?

Sosyal medya bunu çözmeye çalışıyor! Sizce katil kim ?

Milyoner bir adam evinde alnından vurulmuş halde bulunur. Dedektif olay sırasında evde olan milyonerin 3 oğluyla konuşur.

-Jack, o gece babası ve John ile resmi bir davette olduklarını eve birlikte döndüklerini, önce babasının sonra John ile kendisinin salona girdiğini, babasının merdivenlere yöneldiği sırada kardeşi James'in salona girdiğini ve babasını vurduğunu anlatır.

-John, kardeşi Jack'in söylediklerini onaylar.

-James ise o gece arkadaşında olduğunu eve döndüğünde babası ölmüş halde bulduğunu anlatır.

Bu ifadeler altında katil kimdir ve dedektif hangi ipucuyla olayı çözmüştür?

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro