eposta yazdır zoom+ zoom-

Son referandum anket sonuçları İstanbul'da 'evet' oyları...

Son referandum anket sonuçları İstanbul'da 'evet' oyları...

Murat Yetkin bugünkü yazısında AK Parti Genel Merkezi'ne gelen en son referandum anket sonuçlarını değerlendirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-03-2017 07:52 - Güncelleme: 29-03-2017 08:13

En son referandum anket sonuçlarına göre büyükşehirlerde "evet" ve "hayır" oyları birbirine çok yakın.

Referandumu kim kazanacağı merak konusu. Peki nefes kesen yarışı kim önde tamamlayacak? 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında son durum nasıl görünüyor?

AK Parti Genel Merkezi'ne gelen anketleri ve iktidar partisi kulislerinde konuşulanları Hürriyet yazarı Murat Yetkin köşesinde böyle aktardı:

İSTANBUL'DA "EVET" OYLARI "HAYIR" OYLARINI GERİDE BIRAKMAKTA ZORLANIYOR"

"Siyasi kulise yansıdığı kadarıyla “Evet” oyları İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de önde görünüyor. Seçim olsa tulum çıkaracak kadar… Ama bu seçim değil. AK Partinin yüksek oy oranlarına sahip olduğu o bölgelerde nüfus o kadar yüksek değil.

Nüfus batıda ve büyük şehirlerde… Mesela ülkenin 80 milyonluk nüfusunun neredeyse beşte biri İstanbul ve civarında yaşıyor. Resmen açıklanmasa da AK Parti’ye gelen anketlerde İstanbul’un yanı sıra, Ankara, İzmir gibi yüksek nüfuslu şehirlerde “Evet” oylarının “Hayır” oylarını geride bırakmakta zorlandığı görülüyor, kuliste konuşulana göre."

Anketlere ilişkin kulisleri aktaran Yetkin, kritik durum nedeniyle AK Parti'nin büyük şehirlerde izlediği kampanya çizgisini yumuşatabileceğini yazdı.

Referandum sonuçlarında kritik bölge! Yıldırım açıkladı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'hayır' çadırına ziyaret

 

Referandum anket sonuçları bomba Adil Gür açıkladı

 

En son referandum anket sonucu ORC'den geldi

 

SONAR'dan daha neler dedirten referandum anketi sonucu

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Son referandum anket sonuçları İstanbul'da 'evet' oyları... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR34 YORUM
  • hep eski yalanlar 30 Mart 2017 09:08 eskiden beri batı yanlısı anket şirketleri hep felaket tellallığı yapar bunu da yine batı yanlısı basın yayın organları vasıtasıyle millete yayınlarlar yani bozacının şahidi şıracı usulü çünkü batılı abilerinden talimat almışlardır fakat her zaman seçimlerin sonucunda batı yanlısı batı uşağı anket şirketleri ve basının yaptıklarının tam tersi çıkar bu adamlar o kadar aptallardırki yıllardır yalan haberlerle halkı kandıracaklarını zannederler ama sadece kendi yalanlarına kendileri inanır bu halk batılı kafir devletler hayır diyor teröristler hayır diyor ülkedeki batı yanlısı hainler hayır diyor halkla arası olmayan halka tepeden bakan darbe yanlıları hayır diyor bunların hayırına karşı Türkiye halkıda referandumda yüksek oranda EVET diyecektir. bunların yalanı yine sandığa gömülecek ama bunlar akıllanmayıp yine halkı kandırdıklarını zannettikleri ama sadece kendilerinin inandığı yalanlarına yinede devam edeceklerdir.

    CEVAP YAZ 2 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro