eposta yazdır zoom+ zoom-

Şok iddia! Müfettişler Aydın Doğan'ın binasında

Şok iddia! Müfettişler Aydın Doğan'ın binasında

Aydın Doğan Grubu'nda çalışanların hakkının yendiği ve SGK'yı büyük zarara uğrattığı iddiasıyla ilgili müfettişler holding binasında inceleme başlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-09-2017 10:53 - Güncelleme: 14-09-2017 10:53

Türkiye gazetesi yazarı Yücel Koç, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiayı köşesinde duyurdu. Doğan Grubu’nda çalışanların haklarının çalındığı ve 3 milyon lirayı aşkın sigorta matrahı kaçırılarak, SGK’nın büyük zarara uğratıldığı ileri sürüldü.

Yücel Koç, "Müfettişler Aydın Doğan'ın binasında" başlıklı yazısında iddianın ayrıntılarını aktardı.

İHBARI YAPANLAR GRUPTAN EMEKLİ OLMUŞ VEYA ÇALIŞAN KİŞİLER

"(...)Doğan Grubu’nun, değişik unvanlarla faaliyet gösteren medya şirketleri bulunuyor.
İhbara göre; bu şirketlerde çalışanların aldığı ücret ve ek hakların bir kısmı verilmiyor veya resmî kayıtlarda gösterilmiyor, bazı çalışanlar da tümden sigortasız gösteriliyor.
SGK’ya ihbarı yapanlar ise Doğan Grubu’ndan emekli olmuş veya hâlen çalışan kişiler...
Aralarında tanınmış isimler de var.
“Nasıl olsa kimse bana bir şey yapamaz” fütursuzluğu ile hareket ettiği öne sürülen Doğan, artan şikâyetlerle duvara tosluyor.
Çünkü, onun binalarına girmeye korkan, ceza kesilse bile üstünü kapatacak mekanizma artık çok zayıf.
***
Neyse…
İhbar ve şikâyetler üzerine, önce yerel denetim elemanları olan SGK denetmenleri iddiaların doğruluğunu araştırmaya başlıyor.
Hadisenin büyüklüğü ortaya çıkınca, daha üst denetim görevi yürüten SGK müfettişleri devreye giriyor.
Bilgiyi aktaran kaynaklarım, grubun, sadece SGK’yı zarara uğratmakla kalmayıp, çalışanları da mağdur ettiğinin tespit edildiğini, ihbarda bulunanların daha geç emekli olmasına sebep olduğu gibi, düşük emekli maaşı almalarına da yol açtığını belirtiyor."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şok iddia! Müfettişler Aydın Doğan'ın binasında haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • GERÇEKLER SAKLANMAMALI 14 Eylül 2017 11:31 Demekki müfettiş işe yaramakta, Milli Eğitim Bakanlığında okullarda ilçelerde illerde bir çok yolsuzluk olmakta ve milli eğitim bakanlığı elindeki müfettişcikleri bakanlık müfettişi yapar iken bu hususta eğitilmiş tecrübeli müfettişleri ise etkisizleştirmektedir. AMAÇ AYNI SENDİKANIN YOLSUZLUKLARINI YAPAN PERSONELİN AYNI SENDİKA ÜYESİ OLMUŞ MÜFETTİŞLERCE AKLANMASINI SAĞLAMAK OLABİLİR Mİ? Müfettiş sendikasız ve yansız olması gerektiği kadar siyasi ve amir baskısına da karşı koyabilmelidir. Oysa Milli Eğitim Bakanlığına seçilen müfettişler özellikle başkan tarafından disiplin baskısı ve tehdidine alınmıştır. Henüz 15 günlük MEB müfettişleri MOBİNG ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILMAKTADIR. Başkan eski bir bakanın kardeşi olması hasebi ile koruma altındadır....

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Aydın Doğan
AYDIN DOĞAN KİMDİR?

Aydın Doğan (d. 1936, Kelkit, Gümüşhane, Türkiye), Doğan Holding Onursal Başkanı. Türkiye'nin önemli medya patronlarından biridir. Doğan, 1936 yılında Gümüşhane'de doğdu. Lise öğrenimini Erzincan'da tamaml

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro