eposta yazdır zoom+ zoom-

Siyah sarımsak nelere faydalıdır?

Siyah sarımsak nelere faydalıdır?

Siyah sarımsak nedir? Nelere faydalıdır? Nasıl tüketilmelidir? sorusunu TABDER Başkanı Ayhan Ercan'a sorduk bakın ne yanıtlar verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-07-2018 19:00 - Güncelleme: 13-07-2018 19:00

Sarımsağın faydaları saymakla bitmezken, siyah sarımsağın faydaları çok daha fazla olduğu söylenmektedir. Beyaz sarımsak tüketemeyenler için tadı ve kokusu oldukça iyi olan siyah sarımsağın faydaları nelerdir?TABDER Başkanı Ayhan Ercan yanıtladı. 

Siyah sarımsak fermante edilmiş sarımsaktır, yani 90 gün boyunca belli ısı şartları altında sarımsağın olgunlaşmasıyla ortaya çıkar. Dünyada en büyük siyah sarımsak üreticisi Çin ve Kore'dir ama Türkiye'de ilk defa siyah sarımsak üretilmeye başlanmıştır aynı zamanda dünyanın en kıymet gören taşköprü sarımsağı üretilmeye başlanmıştır. 

Sarımsağın şifa amaçlı kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Başta tansiyon yüksekli için ve kanser için olmakla beraber içindeki fermantasyonla birlikte etken madde sayısı 20 kata kadar çıkmaktadır. Günlük bir diş sarımsak kullanılarak bir çok hastalığa karşı koruyucu ve sağlıklı gıda tüketmiş oluruz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Siyah sarımsak nelere faydalıdır? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro