eposta yazdır zoom+ zoom-

Sırrı Süreyya Önder'in referandum sonuçları iddiası!

Sırrı Süreyya Önder'in referandum sonuçları iddiası!

16 Nisan referandum sonuçları nasıl çıkacak? Bu konuda çarpıcı bir iddia Sırrı Süreyya Önder'den geldi. Sırrı Süreyya bir kehanette bulundu ve 7 Haziran benzetmesi yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-04-2017 14:58 - Güncelleme: 10-04-2017 15:29

16 Nisan seçimlerine 6 gün kala konuşan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 'Hayır' ve 'Evet' oylarının başa baş olduğunu söyledi. Reuterse demeç veren Sırrı Süreyya Önder, 7 Haziran kehanetinde de bulundu.

'Evet' ve 'Hayır' kampanyalarının sakıncalı yürütüldüğünü söyleyen Önder, "Türkiye Mehter Marşı ile İzmir Marşı arasına sıkıştırılmak isteniyor. Oysa bu ikisinden de ortak bir gelecek ve demokratik bir ülke çıkmaz. Türkiye gibi çok kültürlü bir iklimde yerelin karar süreçlerine katılımını sağlayacak mekanizmaların gelişmesi lazım. 'Hayır çıktı ve biz bildiğimiz gibi yapmaya devam edeceğiz' düşüncesi demokratik geleceğimiz için bir yarar sağlayamaz" dedi.

7 HAZİRAN KEHANETİ
Önder, 16 Nisan'da nasıl bir sonuç çıkacağı ile ilgili öngörüsünü de şöyle aktardı:

"Benim izlenimim şu an 'Hayır' ve 'Evet' oyları çok başa baş noktada. Hükümet, kampanyasını yanlış hesapla yürütüyor; 'Yüzde 49.5 oy aldık, MHP oylarıyla birlikte rahatlıkla alırız' diye düşünüyor. Ama ben AKP'nin reel oyunun 1 Kasım seçim sonucu değil, 7 Haziran seçim sonucu olduğunu düşünenlerdenim. 7 Haziran-1 Kasım arası süreçte 8 puanlık artış halkın güvenlik kaygıları rehin alınarak sağlandı. Bugünkü çalışmalarımızda ise alanlardan 7 Haziran öncesi kokusu geliyor."

Kürtler'in oy rengi
Kürtlerin oy tercihleri ile ilgili yapılan tartışmaların hatırlatılması üzerine de Sırrı Süreyya Önder, "Kürtlerin evet oyu vermesi ya da sandığa gitmemeleri için görünürde bir neden yok" dedi. Çözüm sürecinin yeniden başlayabilmesi için 'Hayır' çıkması gerektiğini iddia eden Önder 'Hayır' demokratik anlamda birçok olumlu gelişmeye vesile olacaktır" yorumunda bulundu. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sırrı Süreyya Önder'in referandum sonuçları iddiası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • MİSAFİR 11 Nisan 2017 15:05 ÇÖZÜM SÜRECİNİ ÖBÜR DÜNYADA GÖRÜRSÜN ARTIK O HAKKI KAYBETTİNİZ SİYONİST UŞAKLARI EMPERYAL GÜÇLERE HİZMET EDİP KENDİ ÜLKESİNE DEVLETİNE DEVLET BAŞKANINA İHANET EDEN SÖZDE SOLCU SÖZDE AYDINLAR BU KARANLIK GÜÇLER ARTIK TIPIŞ TIPIŞ YA ÜLKEYİ TERK EDECEKLER YADA ADAM OLACAKLAR SİYONİZME DEĞİLDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE HİZMET EDECEKE YANLIŞTAN DÖNECEKLER .GERÇİ HAİN ÇETELERE GÜVENDE OLMAZ ,EN İYİSİ BUNLARIN VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMASI .GİDİP ABD VATANDAŞI OLSUNLAR ZATEN ONLARA HİZMET EDİYORLAR

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro