eposta yazdır zoom+ zoom-

Sırrı Sakık isyan etti! Gelip tutuklasınlar

Sırrı Sakık isyan etti! Gelip tutuklasınlar

Ağrı Belediye Başkanı seçildikten sonra milletvekilliğinden istifa eden Sırrı Sakık, "Tutuklayacaklarsa gelip tutuklasınlar" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-11-2014 12:44 - Güncelleme: 15-10-2015 09:34

Ağrı Belediye Başkanı seçildikten sonra milletvekilliğinden istifa eden DBP'li , dokunulmazlığın kaldırılması üzerine her hafta Ağrı Cumhuriyet Savcılığına giderek geçmişte yaptığı konuşmalar hakkında ifade verdiğini söyledi. Sakık, "Bu ülke ile ilgili sunduğumuz çözüm projeleriyle ilgili hakkımda davalar açılıyor. Tutuklayacaklarsa gelip tutuklasınlar" dedi.

Ağrı Haspark sinemalarında Antalya Altın Portakal Film Festivalinde 4 dalda ödül alan ve Saraybosna’da 2014 yılının en iyi filmi seçilen Kürtçe 'Annemin Şarkısı' filmin galasına Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Film Yönetmeni Erol Mintaş, Belediye Başkan Yardımcıları ile davetliler katıldı.

HER HAFTA İFADE VERMEYE GİDİYORUM

Galada bir konuşma yapan Sırrı Sakık, filmden çok son günlerde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Ağrı'da 1 Haziran'a ertelenen seçimde Belediye Başkanı seçildiği için Muş milletvekilliğinden istifa ederek dokunulmazlığının kaldırıldığını ve o günden sonra her hafta Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ifade verdiğini belirten Sakık şöyle konuştu:

GELİP TUTUKLASINLAR

"Dokunulmazlık kalktığı için geçmişte yaptığımız konuşmalarla, bu ülke ile ilgili sunduğumuz çözüm projeleriyle ilgili hakkımızda davalar açılıyor. 'Suçu ve suçluyu övmekten' bugün de üç ayrı dava ile ilgili savcılığa bilgi verdim. Her gün Türkiye’nin değişik illerinden buralara gelen talimatla bizim ifadelerimizin alınması için savcılık kararı ile geliyoruz.

Geçmişte nerede ta 1990’lı yıllar sonrası 2000 ve 2002 yıllarında yaptığımız her konuşma bugün bir suç olarak karşımıza çıkıyor. Biz bunların hepsini geçmişte parlamentoda seslendirdik. Düşüncelerimizi özgürce ifade ettiğimiz için yani bu noktada dokunmazlık zırhını, parlamentonun bize verdiği o hakları ne yazık ki burada hala görmüyoruz. Hakkımızda davaların açıldığına tanıklık ediyoruz. Bu sorunla, bu mantıkla bu ülkenin Kürt sorunu çözümü çok zordur. Biz bunlardan ürkmüyoruz, korkmuyoruz. Tutuklayacaklarsa gelip götürüp tutuklasınlar. Bu yol yöntem çözümle ilgili bir yol yöntem değildir. Bu sorunların tartışılarak çözülebileceğine inanıyoruz. "

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sırrı Sakık isyan etti! Gelip tutuklasınlar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • MİSAFİR 21 Kasım 2014 21:54 sırrı sakık belediye başkanı oldu.halka hizmet etmek gibi bir derdi yok.haaaala pkk nın propagandasını yapıyor

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Sırrı Sakık
SIRRI SAKIK KİMDİR?

Sırrı Sakik, 1 Ağustos 1957'de Muş Yürecik Köyü'nde dünyaya geldi. Babasının adı Sabri, annesinin adı Fatma'dır. Kürt asıllı Türk siyasetçidir.PKK'nın iki numaralı adamı olan Şemdin Sakık'ın kardeşidir. Lise mezun

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro