eposta yazdır zoom+ zoom-

Şırnak'tan flaş haber çatışma çıktı Soro öldürüldü

Şırnak'tan flaş haber çatışma çıktı Soro öldürüldü

ŞIRNAK'ta terör örgütüne karşı yürütülen operasyondan son bilgiler gelmeye devam ediyor. TSK'dan yapılan açıklamaya göre etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Bestler/Dereler sözde cephe sorumlusu SORO kod adlı terörist olduğu bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 15:24 - Güncelleme: 20-04-2017 15:24

ŞIRNAK Bestler-Dereler bölgesinde dünden beri devam eden operasyonda 26 terörist etkisiz hale getirildi. Devam eden operasyonun bilançosuna ilişkin Şırnak Valiliği ve TSK'dan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre ise etkisiz hale getirilen 26 teröristin arasında (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı teröristin de olduğu bildirildi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ AÇIKLAMASI

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde dünden itibaren devam eden çatışmada, şimdiye kadar 26 terörist etkisiz hale getirildi. Gün içerisinde devam eden çatışmanın bilançosunu açıklayan Şırnak Valiliği'nden yapılan son yazılı açıklamada, "İlimiz Bestler-Dereler bölgesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda Nalaguva Tepe bölgesinde bugün saat 13.40'ta Hava Kuvvetlerimizin ateşi ile 7 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Dünden itibaren bölgede devam eden operasyonlarda toplam 26 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

BESTLER/DERELER SÖZDE CEPHE SORUMLUSU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonla ilgili bilgilendirmede ise şöyle denildi;

"Operasyon kapsamında Nalaguva Tepe bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen operasyonda ilk tespitlere göre yedi terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Buna ilave olarak bir terörist de unsurlarımızca açılan ateş sonucu etkisiz hale getirilmiştir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Besta (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı terörist olduğu tespit edilmiştir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şırnak'tan flaş haber çatışma çıktı Soro öldürüldü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • yüzdeyüzmilli 20 Nisan 2017 19:56 BAHOZ geberdi...Kesin olan su ki yasiyorsa bile eksik veya parcali bulutlu :))) Bu arada SORO öldürülmüs...Yani itlerden -1 it.

    CEVAP YAZ 0 15

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro