Şifa bunlarda! Siyah sarımsak neye iyi gelir

Bu besinlerin müthiş faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Elmanın faydaları, maydanoz ve siyah sarımsak neye iyi gelir?

Şifa bunlarda! Siyah sarımsak neye iyi gelir

Bu besinlerin müthiş faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Elmanın verdiği enerji 100 gramda 54 kaloridir. Diyet için mükemmel bir seçenektir. İçinde bol C vitamini ve lifli proteinler bulunan elma, içerdiği flavinoidler sayesinde hücre ölümüne neden olan serbest radikal adlı kimyasallarla savaşıyor. Uykudan önce yenirse rahatlatır ve kolay uyumayı sağlar.

Şifa bunlarda! Siyah sarımsak neye iyi gelir

Sabah aç karna yendiğinde kanı temizler ve toksinleri atmayı sağlar. Öğle yemeğinden önce yendiğinde ya da kabuğuyla pişirildiğinde bağırsakları çalıştırır, yumuşatır, kabızlığı önler. Nefesi rahatlatır. Yapılan bazı araştırmalar, elma yiyenlerin daha kolay nefes aldığını göstermektedir. Elma kürü, gut, böbrek, mesane hastalıkları ve hemoroit tedavisinde de işe yarar. Isırarak yenirse, dişleri temizler ve diş etlerini güçlendirir. Cilde parlaklık ve güzellik verir.

Şifa bunlarda! Siyah sarımsak neye iyi gelir

MAYDANOZ
Maydanoz, A, C, E ve K vitaminleri ile demir, potasyum, magnezyum, kalsiyum, kükürt ve fosfor mineralleri açısından zengin bir besindir. Bu özellikleri ile sadece salatalarda kullanılan bir bitki olarak değil... Daha sağlıklı olmak ve çeşitli hastalıklardan korunmak için tüketilen bitkiler arasında yer almaktadır. İşte maydanozun faydaları…

Şifa bunlarda! Siyah sarımsak neye iyi gelir

Cilde esnekliğini veren ve yaşlanmanın etkilerini geciktiren kolajen üretiminde C vitamini kullanılır. Yüksek oranda C vitamini içeren maydanozu düzenli olarak tüketerek cildin ihtiyaç duyduğu C vitaminini yeterli oranda almasını sağlar.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro