eposta yazdır zoom+ zoom-

Sevilay Yılman: Sevişir gibi öpüşmüşlerse...

Sevilay Yılman: Sevişir gibi öpüşmüşlerse...

Habertürk yazarı Sevilay Yılman bugünkü yazısında metrobüste dudak dudak öpüşen iki genci kaleme aldı. Yılman 'sevişir gibi öpüşmüşlerse kusura bakmasınlar ama müdahaleyi de hak etmişlerdir.' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-03-2018 10:16 - Güncelleme: 14-03-2018 10:16

İstanbul'da bir metrobüste yaşanan olay dün sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biriydi. Metrobüste iki genç dudak dudağa öpüşünce ortalık karıştı. Yolcularla gençler arasındaki tatışmayı bir yolcu telefonuna kaydetti. Sosyal medyanın gündemine oturan bu olay üzerine farklı yorumlar yapıldı. Tartışmalara katılan Habertürk yazarı Sevilay Yılman, konuya ilişkin köşesinde şu ifadeleri kullandı:

"GENÇLERİN HANGİ ŞEKİL VE BİÇİMDE ÖPÜŞMÜŞ OLDUĞUNUN BİLİNMESİ GEREKİYOR": "Bence bu olayı tam yorumlayabilmek için gençlerin hangi şekil ve biçimde öpüşmüş olduğunun bilinmesi gerekiyor. Çünkü dudak dudağa da olsa bu öpüşme kısacık bir buse ise buna müdahale hiçbir gerekçeyle kabul edilemez.

Ama eğer o gençler, toplu taşıma aracında, yani tıklım tıkış insan dolu bir metrobüste şehvet ve tutkuyla, hadi daha açık yazayım, yatak odalarında misali, kimsenin olmadığını düşünüp sevişir gibi öpüşmüşlerse kusura bakmasınlar ama müdahaleyi de hak etmişlerdir.

BEN DE ONLARI UYAYIRDIM: Biliyorum bu yazdıklarım karşısında çok tepki alacağım ama buna rağmen açık ve net söylüyorum: Eğer gençler tarif ettiğim, anlattığım biçimde bir öpüşme gerçekleştirmişlerse bunu ahlak bekçiliği ya da bilmem ne adına değil ama büyük bir görgüsüzlük, nezaketsizlik olduğunu düşündüğüm için ben de onları uyarırdım. Ama bağırıp çağırmadan. Kıyamet kopartmadan.

Dolayısıyla efendim... Şaşırtıcı bulacaksınız ama eğer gençler dediğim biçimde bir davranış içerisine girmişlerse, o vatandaş verdiği tepkide yüzde yüz haklıdır. Haklı ama bunu “ahlak bekçiliği” adına yaptığını söylediği için de diğer vatandaşların ona tepki göstermesi gayet normaldir.

Sevilay Yılman'ın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sevilay Yılman: Sevişir gibi öpüşmüşlerse... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Nefersen 14 Mart 2018 18:02 Hoşşuna mı giDİyoR ,,,,,,,,,,,,

    CEVAP YAZ 0 62

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro