eposta yazdır zoom+ zoom-

Sesli imza kampanyasına ilgi büyük

Sesli imza kampanyasına ilgi büyük

Turkcell Global Bilgi’nin, geçen yıl ücretsiz olarak Turkcell müşterilerinin hizmetine sunduğu “sesli imza” teknolojisi, yoğun ilgi görerek, 1,5 milyon kullanıcıya ulaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-02-2011 16:27 - Güncelleme: 22-10-2015 17:20

Turkcell Global Bilgi’nin, Turkcell müşterileri için geçen yıl Şubat ayında hizmete sunduğu “sesli imza” teknolojisi yoğun ilgi görerek, bir yılda 1,5 milyon kullanıcıya ulaştı.
 
Sesli imza uygulaması Turkcell müşterilerinin, çağrı merkezini aradığında, işlemlerini daha hızlı ve maksimum güvenlikle bitirmesini hedefliyor. Kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymadan,  anne kızlık soyadınızın 3. ve 5. harflerini artık geçmişte bırakıyor.
 
1,5 milyon kullanıcı; 3,5 milyon işlem
 
Uygulamanın hizmete geçtiği günden bu yana, bireysel ve kurumsal müşteriler olmak üzere toplam 1,5 milyondan fazla aktif sesli imza kaydı alındı. Yine bir yıl içinde bireysel ve kurumsalda 3,5 milyona yakın ses imza onayı alındı. 
 
Görüşme sürelerini 20-40 saniye kısaltıyor
 
“Sesli imza” teknolojisi Turkcell müşterileri için; teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda detaylı, ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, görüşme sürelerini bireysel müşterilerde 20, kurumsal müşterilerde ise 40 saniyeye kadar kısaltıyor.
 
“Sesli imza” ile kullanıcılar sesin parmak izinde olduğu gibi taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özelliklerini kullanarak işlemlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor. 
 
Sesli imzada sistem nasıl işliyor?
 
Sesli imza uygulaması; konuşanın kimliğini teşhis etmek için sesin biyometrik özelliğinin kullanılmasına dayanan bir teknolojiyle geliştirildi. Turkcell müşterilerinin, sesli imza bırakmak için hatlarından 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni aramaları ve Sesli İmza için Sesli Yanıt Sistemi yönlendirmelerini takip ederek 3 defa “Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini söylemeleri yeterli.
 
Bu teknolojiyle alınan  ses örneği sisteme kaydediliyor. Bir Turkcell müşterisi, müşteri hizmetlerini aradığında, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor. 
 
Grip olduğunuzda da sesinizi tanıyor
 
Sesli imza uygulaması, sizi grip olduğunuzda da sesinizden tanıyor. Sesinizi bir cihaza kaydederek arasanız ve bunu teyitten geçmek için kullansanız sizin cihaza kaydedilen sesinizi de gerçek sesinizden ayırabiliyor.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro