eposta yazdır zoom+ zoom-

Sertleşme sorununda teşhis nasıl konulur? Tedavi seçenekleri nelerdir?

Sertleşme sorununda teşhis nasıl konulur? Tedavi seçenekleri nelerdir?

Erkeklerde sertleşme problemi - sertleşememe - sertliği sürdürememe cinsel aktivite sırasında penisin yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşmenin yeterince sürdürülememesi durumu sertleşme problemleri olarak anılmaktadır. Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-11-2018 11:29 - Güncelleme: 30-08-2018 03:00

Erkeklerin yaşamaktan korktuğu bir sorun olan sertleşme sorunu cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle sertleşme sorunu nasıl tedavi edilir gibi sorular da erkekler tarafından merak edilenler arasında gelmektedir. Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman cevapla.tv'nin sorularını yanıtladı. 

Sertleşme sorunu tedavi seçenekleri arasında birçok yöntem olsa da ilk aşama erektil disfonksiyon teşhisi ile sorunun ana nedeninin saptanmasıdır. Bu sayede doğru bir tedavi planı geliştirilerek kişinin hayat kalitesi yükseltilebilir. Bir hastalığın teşhis koyulması için 3 basamak vardır; hastayla konuşup hastalığın öyküsünü almak, muayene etmek, laboratuvar testleri ve görüntüleme yöntemleriyle bu teşhisi kesinleştirmek. Aynı şey sertleşme içinde geçerlidir.

Ereksiyon kusuruyla karşımıza gelen bir erkekte bazen yarım saat sürecek bir uzun konuşmayla hastanın geçmişteki sağlık öyküsünü alırız arkasından fiziksel bir muayene yapar ve daha sonra da bir takım kan tahlilleri, filmler ve görüntüleme yöntemleriyle teşhisi kesinleştiririz.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sertleşme sorununda teşhis nasıl konulur? Tedavi seçenekleri nelerdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Murat Yaşar 30 Ağustos 2018 10:41 Ben şeker hastasıyım 130 larda yaşım 65 sertleşme sorunum var erken boşalma ne önerirsiniz

    CEVAP YAZ 24 32

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro