eposta yazdır zoom+ zoom-

Şentop uyardı! Türkiye seçime mecbur kalır

Şentop uyardı! Türkiye seçime mecbur kalır

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Anayasa değişikliği çıkmazsa Türkiye'nin seçime gidebileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2017 12:23 - Güncelleme: 12-01-2017 12:23

TBMM'deki Genel Kurulunda Anayasa Değişikliği görüşmeleri sürerken gündeme milletvekillerinin kavgası damgasını vurdu.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Genel Kurulunda görüşülen AK Parti'nin anayasa değişiklik teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BİR MADDE DÜŞERSE GERİ ÇEKİLİR Mİ?

Bir maddenin düşmesi halinde teklifin geri çekilip çekilmeyeceğine yönelik soru üzerine Şentop, "Metin, Genel Kuruldan geçmezse, o zaman hiç kimse seçim istemiyor diyelim ama Türkiye seçime mecbur kalır." değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE'Yİ SEÇİME GÖTÜRÜR

Şentop, siyasetle en ufak bir ilgisi olan kişinin, bunu böyle değerlendirmesi gerektiğini dile getirerek, "Bu şartlar, Türkiye'nin yaşadığı süreç, vesaire hepsi birlikte dikkate alındığında bunun geçmemesinin neticesi, zorunlu olarak Türkiye'yi bir seçime götürür. Baharda götürür, sonbaharda götürür ama götürür. Kimse engelleyemez seçimi." diye konuştu.

 İLK TURDAKİ OYLAMA ÖNEMLİ DEĞİL

Birinci tur oylamalardan çıkan sonuçlara ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Şentop, ilk turdaki oylamaların önemli olmadığını, sayılara bakmanın doğru olmayacağını kaydetti. Şentop, teklifin, hem MHP hem de AK Parti tarafından benimsenen bir metin olduğuna işaret ederek, "Sayısal şeyler yanıltabilir. Bir artı bir eksi çok önemli değil." değerlendirmesinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şentop uyardı! Türkiye seçime mecbur kalır haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • ÖMER GÜL 12 Ocak 2017 18:05 UTANMADAN VEKİLERİ ERKEN SEÇİM İLE KORKUTMAYA ÇALIŞIYORLAR.BU VEKİLLER BU KADAR KOLTUĞA BAĞIMLI MI GÖRECEĞİZ.MEMLEKET SEVDASIMI KOLTUK MU

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro