eposta yazdır zoom+ zoom-

Şener'in istifasını Wikileaks açıklıyor!

Şener'in istifasını Wikileaks açıklıyor!

Wikileaks belgelerinde hükümetin yolsuzlukla suçlanması sonrası gözler TP lideri Şener'e çevrildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-12-2010 15:30 - Güncelleme: 13-10-2015 14:12

AK Parti'den istifa etmesinin sebebinin Wikileaks belgelerinde ortaya çıktığını belirten Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Ne demek istediğim yoruma meydan vermeyecek kadar açık ve nettir" dedi.

Bursa Barış Manço Kültür Merkezi'nde partisinin bölge toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan TP Lideri Abdüllatif Şener, bakanlığı bırakmasının sebebini okyanus ötesindekilerin bile bildiğini kaydetti.

Sık sık değişik vesilelerle bakanlığı niçin bıraktığının sorulduğunu kaydeden Şener, "Niye hükümeti bıraktım? Bu sorunun cevabını okyanus ötesindekiler bile biliyor. O halde Türkiye'dekilerin bilmemesi mümkün değil. Bu Wikileaks belgelerinin birinde iktidarda yaygın yolsuzluklar olduğu yazıyor. Bu yüzden bakanlardan birinin istifa eşiğine geldiği belgelerde ifade ediliyor. Bunu vurgulatmak suretiyle Ovaazat'ta konuşma yapmıştım. Herhalde ne demek istediğim, yoruma meydan vermeyecek şekilde açık ve nettir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro