eposta yazdır zoom+ zoom-

Selvi bombayı patlattı Öcalan iki mahkumdan neden kuşkulandı?

Selvi bombayı patlattı Öcalan iki mahkumdan neden kuşkulandı?

Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında Abdullah Öcalan'ın yanından gönderilen iki mahkumla ilgili bomba kulis paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2016 08:32 - Güncelleme: 11-01-2016 08:32

İki mahkumun Öcalan'la 'alevilik' üzerine tartıştığı ve ziyaretçileri aracılığıyla Öcalan hakkında mesaj ilettiği iddia edildi.

İmralı'da Abdullah Öcalan'ın yanında bulunan 5 mahkumdan Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş'ın Silivri'ye nakledilmesinin yankıları sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde basın toplatısı düzenleyen HDP'li Sırrı Süreyya Önder, "Öcalan üzerinde bir tecrit geliştirmek onun can güvenliği ve sağlık koşulları hakkında kendi halkını, örgütünü endişeye sürüklemek savaşa davetiye çıkarmaktır." ifadelerini kullanmıştı.

"Öcalan tecrit edildi" iddialarına konu olan olaya ilişkin çarpıcı bir kulis, çözüm sürecini yakından takip eden isimlerden Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi'den geldi.

"Öcalan iki mahkumdan neden kuşkulandı?" başlıklı köşesinde tecrit iddialarına itiraz eden yazar, yazısında "Öcalan tecrit edilse diğer 3 mahkum da başka yere nakledilmez miydi? Bir süre sonra sayının tekrar 5'e çıkmayacağı ne malum?" ifadelerini kullandı.

ÖCALAN'I NİYE DİNLEMEDİNİZ?

HDP ve PKK'yı Öcalan'ı istismar etmekle suçlayan Selvi, "Öcalan 2013 Nevruz'unda geri çekilin dedi, niye gerçekleştirmediniz? Öcalan, 2015 Nevruz'unda Türkiye'ye karşı silah bırakmayı tartışmak üzere PKK kongresini toplayın dedi, diye dinlemediniz?" diye sordu. Selvi, daha sonra günün bomba kulisini aktararak yazısını tamamladı:

TARTIŞMA YAŞANMIŞ

"İki mahkumun gönderilmesini Öcalan'ın istediği yönünde şeyler geldi kulağıma. Havalandırmaya çıkıldığı zaman Öcalan'la aralarında, ”Alevilik” konusundaki yaklaşımdan dolayı bir tartışma yaşanmış, Öcalan'ın Aleviliği bir kültür meselesi olarak görmesine itiraz etmişler.

"ZİYARETÇİLERE MESAJ TAŞIDILAR" İDDİASI

Ayrıca Öcalan'ın iki mahkumla ilgili bazı kuşkularının oluştuğu söyleniyor. İki mahkumun ziyaretçileri aracılığıyla taşınan mesajlardan rahatsız olmuş. Daha da önemlisi, iki mahkumun ziyaretçileri aracılığıyla kendisi hakkında dışarıya mesaj ilettiği kuşkusuna kapılmış.

Öcalan bu? Kolay değil Ortadoğu'da 32 yıldır ayakta kalmayı başaran PKK gibi bir örgütü kurup yöneten bir adam. Kuşkuları ve sezgileri çok güçlü. Öcalan'ın ajan olduğundan kuşkulandığı bazı PKK yöneticilerini infaz ettirdiği bilinmiyor mu? Halen nikahlı karısı olan Kevser Öcalan'ı böyle bir kuşku sonucunda hedef haline getirmedi mi?"

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Selvi bombayı patlattı Öcalan iki mahkumdan neden kuşkulandı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 12 Ocak 2016 11:29 öcalan sıfırlandı, bu durumu onu kullanan Almanya-İngiltere-ABD öğrenince, bizzat kendi elemanlarını güneydoğuya gönderdiler, TSK şu anda diyarbakırda haçlı ordusu ile çarpışıyor, bop eşbaşkanı da bunu bile bile orasını yerle bir ettirmiyor... sadece seyrediyor...

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Abdullah Öcalan
ABDULLAH ÖCALAN KİMDİR?

1948 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Amara (Ömerli) köyünde doğdu. İlkokulu Amara’da, ortaokulu Nizip’te okuduktan sonra 1966’da Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı okudu. 1969 yılınd

DEVAMI » Abdülkadir Selvi
ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Abdülkadir Selvi; 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Alevi kökenli olan Abdülkadir Selvi evli ve 3 çocuk babası. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olan Abdülkadir Selvi aynı zamanda CNN Türk'te konuk olarak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro