eposta yazdır zoom+ zoom-

Selahattin Demirtaş'tan son dakika haber kelepçeyi görünce...

Selahattin Demirtaş'tan son dakika haber kelepçeyi görünce...

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün ilk kez hakim karşısına çıkacaktı. Ancak Demirtaş'ın mahkemeye sevkiyle ilgili son dakika haberler var. Demirtaş duruşmaya katılmadı sebebi de kelepçe.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-07-2017 11:00 - Güncelleme: 07-07-2017 15:09

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklanmasının ardından 7 ay sonra ilk kez hakim karşısına çıkacaktı. Saat 10.00'daki duruşma için gözler Asliye Ceza Mahkemesi'ne çevrilmişti.

Mahkemeden gelen son dakika haberlere göre Selahattin Demirtaş duruşmaya katılmadı. Yapılan açıklamaya göre Demirtaş, kelepçe takılacağını görünce duruşmaya çıkmayı reddetti.

DEMİRTAŞ'TAN KELEPÇE AÇIKLAMASI
Kelepçe taktırmamak için duruşmaya gitmeyen Demirtaş'tan bu konuda açıklama geldi. Demirtaş yazılı yaptığı açıklamasında hala bir milletvekili olduğunu hatırlatarak şunları söyledi;

-"Ben halen dokunulmazlığı devam eden görevde bir milletvekiliyim. Halkın iradesini temsil ediyorum. Saatlerce sürecek bir ring yolculuğunda kelepçe uygulamasını yasadışı ve ahlak dışı buluyorum. Kelepçe takılmasını kabul etmediğim için de sabah saat 04.00 sıralarında cezaevi kapısından ring aracına bindirilmeden hücreme geri getirildim. Tutuksuz olduğum bir dosyada bile bu şekilde adil yargılanma hakkım engellendi. "

4 Kasım 2016'da tutuklanan Selahattin Demirtaş, bugüne kadar SEGBİS ile duruşmalara katılmıştı. Demirtaş bugün Ankara'da ilk kez bir duruşmaya fiziken katılacaktı.

Selahattin Demirtaş tutuklandıktan sonra cezaevinde ailesiyle görüşmüştü. Demirtaş  babası Tahir, annesi Sadiye, eşi Başak, kızları Delal ile Dılda ve kardeşi Şadiye Demirtaş ile hapisten bu görüntülerini paylaşmıştı. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Selahattin Demirtaş'tan son dakika haber kelepçeyi görünce... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • Misafir 30 Ağustos 2017 13:20 seni sevmeyen ölsün sello

    CEVAP YAZ 10 5
KİMDİR ?
Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro