eposta yazdır zoom+ zoom-

Selahattin Demirtaş'ın hapis cezası bozuldu!

Selahattin Demirtaş'ın hapis cezası bozuldu!

HDP'nin tutuklu eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a Doğu Beyazıt Asliye Ceza Mahkemesi'nce verilen ilk 5 aylık hapis cezası Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi'nce bozuldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-07-2017 18:19 - Güncelleme: 14-07-2017 00:19

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a verilen 5 aylık hapis cezası kararı, bölge mahkemesi tarafından bozuldu.

HDP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Demirtaş’ın konuşması nedeniyle Doğubayazıt 2’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Geçtiğimiz 21 Şubat’ta kararını açıklayan mahkeme, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılamak suretiyle Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlamasıyla, Demirtaş’a 5 ay hapis cezası vermişti.

Kararı görüşen Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi, Demirtaş hapis cezasını bozdu. HDP’nin açıklamasında, “Demirtaş’ın avukatlarının, benzeri konuşmaları nedeniyle başka mahkemelerde süren davalarının birleştirilmesi talebinin yerine getirilmemesi nedeniyle bozmuştur” denildi. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Selahattin Demirtaş'ın hapis cezası bozuldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • mahmut demirkolllllu 15 Temmuz 2017 11:49 demirtaş gibi bir pkk maşasının hapisten çıkarılmasına çalışmak apoyu çıkarmaya çalışmak gibidir.Demirtaş ''idam kararı geri gelene kadar''kodesten çıkmamalı.taraftarları olan kck lı sürünün çakalllarıda vatandaşlıktan çıkarılıp kandile yollanmalı.demirtaşi hapisten çıkmasını sağlayan yargı mensubu varsa o da haindir hapsolunmalıdır..yargıçlar safını belli etsin.ya apocu olurlar yada türk ve türkiyeli

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro