Şekerin bilmediğiniz zararları

Şeker kullanmamak vücuda şeker girmeyecek anlamına gelmez. Vücudumuzun şekere ihtiyacı var fakal şekeri vücudumuza doğal yollarla almamız lazım. Yani meyve, sebze tüketerek... Şeker yemeyen insanların bildiği durumlara bir göz atın...

Şekerin bilmediğiniz zararları

Alkol kadar zararlıdır - Şeker ile vücuda giren glikoz ve fruktoz ihtiyaç fazlası karaciğer üzerinde alkol ile aynı etkiyi yaratıyor. Hasar gören karaciğer, kendini vücuda aşırı kilo aldırarak ve verdirerek gösteriyor.

Şekerin bilmediğiniz zararları

Göbek ve bel yağlarını artırıyor - Şeker vücutta yağlanmanın birincil sebebidir. Fruktoz içeren içecekler bel çevresindeki yağları arttırarak diyabet ve kalp hastalıklarına sebebiyet verir. Ek olarak sürekli yeme arzusu ve uykusuzluk sorunları da görülebilir.

Şekerin bilmediğiniz zararları

Kalbe zarar verir - Şeker kullanımı kalp hastalıkları riskini yüksek oranda arttırıyor. Şeker, kalbin kan pompalama mekanizmasını etkiliyor. Meydana gelen sorunlar sadece bunlarla da kalmıyor, kötü kolesterol de yükseliyor.

Şekerin bilmediğiniz zararları

Bağışıklık sistemi zayıflar - Aşırı şeker tüketimi sonrasında vücudumuz hastalıklara karşı güçsüzleşir; parazitlere, virüslere ve bakterilere yenik düşer. Günümüzdeki şeker kullanımını düşündüğümüz zaman bağışıklık sistemimizin yarı performansla çalıştığı kanısına varabiliriz.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro