eposta yazdır zoom+ zoom-

Şehit askerlerle ilgili kahreden gerçek! Adıyaman valiliği açıkladı

Şehit askerlerle ilgili kahreden gerçek! Adıyaman valiliği açıkladı

ADIYAMAN'dan gelen son dakika haberlerde 4 askerin şehit olduğu bildirilmişti. Adıyaman Valiliği olayla ilgili vahim gerçeği açıkladı. Meğer 4 askerden 3'ü dost ateşi sonucu (yani kendi askerlerimizin ateşiyle) kazayla şehit olmuşlar. Şehit askerler ve yaralıların kimlikleri de açıklandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 14:50 - Güncelleme: 16-08-2018 14:50

Adıyaman'da 4 askerin şehit olduğu çatışmanın perde arkası herkesi kahretti. Adıyaman Valilği şehit olan 4 jandarmadan 3'ünün dost ateşine maruz kaldığını açıkladı. 1 askerin şehit olması üzerine olay yerine intikal eden askerler, sivil araçla tahliye edilen yaralıları terörist sanınca ateş açtılar. Kahreden olayda 3 askerimiz silah arkadaşlarının kurşunlarıyla şehit düştü.

Adıyaman Valiliği olayın ayrıntılarını yaptığı yazılı açıklamayla şu şekilde açıkladı:

-"Adıyaman merkez Kuyucak köyü bölgesine diğer güvenlik güçlerine takviye için gelen kahraman jandarmamızın zırhlı aracına, daha önce yola yerleştiren el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle 1 kahraman jandarmamız olay yerinde şehit olmuştur.

Dost ateşiyle 3 askerimiz şehit
-Bölgede bulunan diğer güvenlik birimlerimiz yaralı jandarmalarımızı sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken, bölgede bulunan diğer güvenlik görevlilerimiz, sivil aracı terörist unsurların olduğunu zannederek ve olay yerinden kaçmaya çalıştığını düşünerek, güvenlik birimlerimizin bulunduğu sivil araca ateş açması sonucu maalesef dost ateşiyle kazaen 3 kahraman evladımız şehit olmuştur."

Adıyaman Şehit askerler ve yaralıların isimleri şöyle: Tuncay Doğan, Oğuzhan Tekerek, Aydın Özer, Kürşat Yılmaz şehit olurken, Coşkun Sönmez, Salih Aynacı, Mehmet Ali Karagöz, Doğan Bişkener, Barış Asker Kaya, Yusuf Çopur ise yaralandı.

8 kişi gözaltına alındı
Bu arada Valilik, olayla ilgili 8 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı. Bölgede geniş çaplı operasyonların devam ettiği bildirildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Şehit askerlerle ilgili kahreden gerçek! Adıyaman valiliği açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • Misafir 17 Ağustos 2018 12:58 Ellerinde telsizleri yok muydu,muhabere eğitimleri eksik miydi? Görev,yetki ve sorumluluklar göz ardı mı edildi? Bu işleri sadece üst düzeyde eğitimli askerlerin yapması;atış,eğitim,spor,disiplin,hiyerarşi ve otorite gibi kavramların asala gevşetilmemesi gerekiyor...

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro