eposta yazdır zoom+ zoom-

Seçimin asıl galibi Devlet Bahçeli! MHP bakın kaç milletvekili aldı

Seçimin asıl galibi Devlet Bahçeli! MHP bakın kaç milletvekili aldı

TÜRKİYE 24 Haziran 2018 seçimlerinde tercihini yaparken MHP bu seçimin kazananlarından oldu. Erken seçim isteği ile eleştirilen Devlet Bahçeli tahminlerin ötesinde oyla partisini Meclis'e taşıdı. İşte MHP'nin zaferi:

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-06-2018 23:21 - Güncelleme: 24-06-2018 23:33

27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazananı doğru hamlesi ile doğru yerde konumlanan Devlet Bahçeli oldu. Partisi MHP'yi Cumhur ittifakı ile Meclis'e taşıyan Devlet Bahçeli, anket şirketlerini de şaşırtan bir başarı elde etti.

MHP TARİHİ ZAFER ELDE ETTİ : Devlet Bahçeli seçim zaferi sonrasında partililere hitap etti. Bahçeli 'Üzerimize oynanan oyunlara rağmen MHP tarihi bir başarı elde etmiştir' dedi.

Bahçeli seçim zaferi ile coşan partililere şunları söyledi:
-Göğüslediğimiz badireleri, karşı karşıya kaldığımız tertip ve tuzakları dikkate aldığımızda Milliyetçi Hareket Partisi bugün tarihi bir başarıya imza atmıştır. Bizi yıkmak istediler, başaramadılar. Tahrip etmek istediler, sonuç alamadılar. Felaket tellallığı yapanlar Türklüğün vicdanına çarpmış ve dağılmışlardır. Türk milleti, Milliyetçi Hareket’i TBMM’nin hem kilit partisi yapmış, hem de denge ve denetleme görevini vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir.

MHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK
'
MHP yeni sistem içinde vazifesini en iyi şekilde muhafaza edecektir'  diyen Devlet Bahçeli yeni döneme ilişkin de şöyle konuştu:
-
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi konusunda üstümüze düşen her görevi azimle yerine getireceğiz. Tarafımız Türkiye’dir. Safımız büyük Türk milletidir. Hedefimiz milli birlik ve dayanışmanın güçlenmesidir. Temel önceliğimiz var olan, üst üste yığılan, günden güne tesir alanını genişleten vahim sorunların çözümüne katkı sunmak, destek vermektir. Bu maksatla da elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Yapıcı, müspet, uzlaşmacı tavrımızı sonuna kadar muhafaza edeceğiz. Milli ve yerli duruşun Türkiye’de tam hakim olması için tüm gücümüzle çalışacağız.'

SEÇİMİN GALİBİ MHP VE BAHÇELİ
Televizyon kanalları Devlet Bahçeli'nin konuşmasını canlı yayınla verdikten sonra 'Bu seçimin tartışmasız galibi MHP ve Devlet Bahçeli'dir' yorumunda bulundular.

Bir çok anket firması MHP'nin yüzde 10'dan düşük oy alacağı kehanetinde bulunmuştu. İddialar 'dip dalgası' ile İYİ Parti'nin MHP oylarını eriteceği yönündeydi. Muhaliflerin bu umutları suya düştü. Dip dalga MHP'yi değil Akşener ve ekibini 'dibe' çekti.

MHP'Yİ İKTİDAR ORTAĞI YAPTI : Erken seçim talebini ortaya atarak AK Parti'yle ittifak yapan Devlet Bahçeli öngörüsü ve bu siyasi manevrası ile bu seçimin kazananı oldu. MHP'nin içinde yer aldığı Cumhur ittifakı oyların yüzde 53.63'ünü alarak Meclis çoğunluğunu elde etti. MHP'nin milletvekili sayısı ise resmi olmayan sonuçlara göre saat 23.00 itibariyle 48 oldu. 24 Haziran seçiminin kazananı olan Devlet Bahçeli, Cumhur ittifakı ile partisine iktidara taşımış oldu. 

MHP yüzde 10'un altında kalır diyenlere de kapak attı. Resmi olmayan sonuçlara göre MHP'nin oyu yüzde 11.22 oldu. Devlet Bahçeli 5 milyon 380 binden fazla oy aldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Seçimin asıl galibi Devlet Bahçeli! MHP bakın kaç milletvekili aldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • İsmail karahan 26 Haziran 2018 01:37 Yorumları okuyorum da ne kadar cahilce bı düşünün ittifak olmasaydı Erdoğan ilk turda bu kadar rahat kazanabilirmiydi imkansız ittifak olmasaydı MHP barajı geçebilirmiydi oda imkansız devlet baba bahçeli Erdoğan'ı yanlız bırakmadı onun sayesinde birçok kanunlar çıktı yasalar değişti referandum kararını MHP nin sayesinde alındı ve Erdoğan bunları unutmaz ve AKP kimlerde unutmaz MHP ye oynanan oyunlari herkes gördü ve tercihiniz başkanlıkta Erdoğan mecliste bahçeli oldu iki sözünün eri 2 adam gibi adam Allah yar ve yardımcıları olsun hepsini rabbim korusun

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro