eposta yazdır zoom+ zoom-

Seçim sonuçlarını bilemeyen Faruk Acar'ın izahı

Seçim sonuçlarını bilemeyen Faruk Acar'ın izahı

1 Kasım seçim anketlerindeki verileri, seçim sonuçlarına yaklaşamayan araştırma şirketlerinden Andy-Ar’ın sahibi Faruk Acar, “AK Parti’nin HDP’den de oy alması sosyolojik olarak açıklanamaz. Türkiye sosyolojisi yeniden yazılmalı” dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-11-2015 15:33 - Güncelleme: 03-11-2015 21:50

1 Kasım seçim sonuçlarını tahmin etmek üzere yapılan kamuoyu araştırmalarının pek çoğu, gerçek seçim sonuçlarına yaklaşamadı. Anketlerinde seçim sonuçlarına yaklaşamayan araştırma şirketlerinden Andy-Ar’ın sahibi Faruk Acar, anketlere katılan seçmenlerin yanlış cevaplarla araştırmaları yanlış yönlendirdiğini ifade ederek, “AK Parti’nin HDP’den de oy alması sosyolojik olarak açıklanamaz. Türkiye sosyolojisi yeniden yazılmalı” dedi.

7 Haziran Genel Seçimlerinden 1 Kasım erken seçimlerine kadar araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerde, sonuçlara Adil Gür Araştırma Şirketi'nin (A&G) dışındaki şirketler yaklaşamadı.

"ARAŞTIRMALARI YÖNLENDİREN BİR SEÇMEN OLABİLİR"

1 Kasım gecesi sonuçların açıklanmasının ardından anket tahminleri için özür dileyen Acar, daha sonra yaptığı açıklamada; “Türkiye sosyolojisinin tekrar yazılması gerektiği kanaatindeyim. Söylemini milliyetçilik üzerine oturtan “AK Parti’nin HDP’den de oy alması sosyolojik olarak açıklanamaz. Bağımsızlar, paralelciler diye tanımlanan AK Parti karşıtlarının da buraya oy kullandığını görüyoruz. Oyunu paylaşmakta korkan, ürken ve yanlış cevaplarla araştırmaları yönlendiren bir seçmen olabilir” diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Seçim sonuçlarını bilemeyen Faruk Acar'ın izahı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • hakan yaka 03 Kasım 2015 20:57 Demekki bu yazıya göreve bazı kendini entelektüel zanneden nişantaşı sonradan görmelerine göre cahil olarak tarifi yapılan ve beğenilmeyen halk sizden akıllı ve sizi yanlış yönlendirip ters köşe yapmış!!!Yanlışsa eğer bu yorumum lütfen biri düzeltsin arkadaşlar!!!

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro