İZMİR 1. BÖLGE GENEL SEÇİM SONUÇLARI

CUMHUR İTTİFAKI

%36,06

1.019.845
Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ

%29,58

836.551

8

MİLLET VEKİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi MHP

%6,48

183.294

2

MİLLET VEKİLİ

MİLLET İTTİFAKI

%54,61

1.544.319
Cumhuriyet Halk Partisi CHP

%42,57

1.204.004

14

MİLLET VEKİLİ
İyi Parti İYİ PARTİ

%11,21

317.043

2

MİLLET VEKİLİ
Saadet Partisi SP

%0,82

23.272

0

MİLLET VEKİLİ

DİĞER

%12,41

351.014
Diğer Partiler DİĞER

%12,41

351.014

2

MİLLET VEKİLİ

İZMİR 1. BÖLGE 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ

PARTİ

MİLLETVEKİLİ ADI

SEÇİM BÖLGESİ

SIRA

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ahmet Tuncay Özkan

İzmir 1. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Murat Bakan

İzmir 1. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Özcan Purçu

İzmir 1. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Kani Beko

İzmir 1. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mehmet Ali Çelebi

İzmir 1. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Tacettin Bayır

İzmir 1. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ednan Arslan

İzmir 1. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Sefer İpekli

İzmir 1. Bölge

8. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Kazım Umdular

İzmir 1. Bölge

9. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Nilay Kökkılınç

İzmir 1. Bölge

10. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ezgi Deniz Urunga

İzmir 1. Bölge

11. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Devrim Barış Çelik

İzmir 1. Bölge

12. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Zekiye Seda Sönmez

İzmir 1. Bölge

13. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Şener Akdemir

İzmir 1. Bölge

14. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Binali Yıldırım

İzmir 1. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mahmut Atilla Kaya

İzmir 1. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ceyda Bölünmez Çankırı

İzmir 1. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Cemal Bekle

İzmir 1. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Bilal Doğan

İzmir 1. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Emre Cemil Ayvalı

İzmir 1. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Temel Yıldırım

İzmir 1. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Gürhan

İzmir 1. Bölge

8. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Serpil Kemalbay

İzmir 1. Bölge

1. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Nurettin Turğay

İzmir 1. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Müsavat Dervişoğlu

İzmir 1. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Yıldırım Ulupınar

İzmir 1. Bölge

2. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Hasan Kalyoncu

İzmir 1. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Selahattin Şahin

İzmir 1. Bölge

2. Sıra